BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras Andrius Kubilius: Krizės pabaiga vis tiek turi ateiti

Data

2009 12 24

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ teigia, kad 2009 metai Lietuvai buvo didžiausių išbandymų metai nuo Nepriklausomybės paskelbimo, ir visuomenė šiuos išbandymus atlaikė. Kai kurie bankai šiandien aiškiai skaičiuoja, jog 2010-ieji bus ne ekonomikos kritimo, bet augimo metai.
Premjero teigimu, sunku prognozuoti, ar kiekvienas pajusime ženklų pagerėjimą, tačiau tai nereiškia, kad turime galvoti apie dar didesnį pablogėjimą. Krizė turi savybę greitai prasidėti ir ne taip greitai baigtis, tačiau jos pabaiga vis tiek turi ateiti. Ministras Pirmininkas sako, kad kitąmet Vyriausybė daug dėmesio skirs ilgalaikėms Lietuvos perspektyvoms, kurios turi būti laikomos pamatu realistiniam optimizmui.
Vyriausybės vadovas teigia, kad viena didžiausių visuomenės stiprybių – tai jos gebėjimas labai atsakingai priimti didelius sunkumus ant savo pečių. Premjeras džiaugiasi, jog gebame ne tik skųstis, bet ir ambicingai imtis darbų bei pasiekti, kad gyvenimas Lietuvoje taptų ne mažiau patrauklus nei Didžiojoje Britanijoje ar Airijoje.
Vertindamas diskusijas dėl galimų problemų, kurias kelia lito susiejimas su euru, Premjeras tvirtina, kad laisvesnis pinigų kurso reguliavimas Lietuvoje reikštų lito devalvavimą, ir Vyriausybė negali to leisti. Be to, Lietuvoje taikomas valiutų valdybos modelis gali palengvinti kelią į narystę euro zonoje.
Ministras Pirmininkas primena, kad per pastaruosius metus nebuvo nė vieno didesnio su centrine valdžia siejamo skandalo. Šis rezultatas, kurį įrodo ir gerėjantis Lietuvos korupcijos suvokimo indeksas, leidžia teigti, jog Lietuva antikorupcijos atžvilgiu artėja prie skaidriausių valstybių.