BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras Andrius Kubilius: didžiausias šių metų iššūkis buvo krizės suvaldymas

Data

2009 12 31

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ sako, kad 2009 metai pareikalavo didelės atsakomybės. Didžiausias iššūkis buvo krizės suvaldymas, tačiau reikšmingi buvo ir tokie įvykiai kaip naujosios Prezidentės dialogas su Vyriausybe, pertvarka energetikos, aukštojo mokslo, sveikatos priežiūros bei biurokratinės sistemos srityse, Lietuvos vardo tūkstantmečio sukaktis.
Premjeras tikisi, kad kiti metai bus lengvesni, tačiau tai nereiškia, jog visi sunkumai ir išmėginimai bus pasibaigę. Po 2009 metų pirmojo pusmečio, kuris pasižymėjo didžiausiu netikrumo bei pokyčių laikotarpiu, šiuo metu jau matomi stabilumo ir ekonomikos augimo požymiai.
Pagrindinis iššūkis kitąmet bus bedarbystė: Vyriausybė turės ieškoti būdų, kaip išsaugoti darbo vietas, padėti verslui, panaudoti Europos Sąjungos lėšas ekonomikos skatinimui, pertvarkyti apsaugos nuo nedarbo sistemą.
Ministro Pirmininko teigimu, daugumos Europos valstybių ekonomikos grįžta į 2006 metų lygį. Ne išimtis ir Lietuva. Baltijos šalių ekonomikoms 2004-2008 metais buvo būdingas perkaitimas, todėl šios valstybės krizę išgyvena sunkiausiai. Vyriausybės užduotis yra išvengti tokio perkaitimo ateityje.
Ignalinos atominės elektrinės uždarymą Premjeras vertina kaip įsipareigojimų Europos Sąjungai įgyvendinimą, kuris turi vykti be populistinių veiksmų. Vyriausybės vadovas teigia, kad elektros energijos kainos ateinančiais metais didės kur kas mažiau, nei prognozavo Gedimino Kirkilo Vyriausybė.
Ministras Pirmininkas dėkoja žmonėms, kad jie neišsigando krizės, ir tikisi, jog kitąmet kalbėsime ne tik apie sunkmetį, bet ir apie tai, koks turėtų būti ateinantis dešimtmetis Lietuvoje. Premjeras linki, kad per jį Lietuva taptų tokia valstybe, kuria visi galėtume didžiuotis.