copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius: Vyriausybė lieka įsipareigojusi toliau vykdyti sveikatos apsaugos reformą

Data

2010 02 11

Įvertinimas
1

Sveikatos apsaugos ministro atsistatydinimo klausimas, pasak Ministro Pirmininko, bus sprendžiamas po Vasario 16 d. minėjimo. „Koalicija buvo, yra ir liks įsipareigojusi, kad reformos būtų tęsiamos, nestabdomos ir kad visa sveikatos sistema būtų išvalyta“, – „Žinių radijui“ teigė Premjeras. Jis teigė iš teisėsaugos institucijų negavęs žinių apie sveikatos apsaugos ministro įsipainiojimą į neteisėtą veiklą, susijusią su sveikatos apsaugos sistema.
Apie sveikatos apsaugos ministro pareiškimus dėl nepakankamos Tėvynės sąjungos paramos – Ministras Pirmininkas A. Kubilius nelinkęs vertinti tokių pareiškimų. ,,Aš tai vadinu emociniais pareiškimais, kurių labai rimtai neverta vertinti“, – sakė Premjeras. Premjeras teigė nemanantis, kad sveikatos apsaugos ministro atsistatydinimas susilpnina valdančiąją koaliciją.
Ministras Pirmininkas nesiėmė vertinti generalinio prokuroro pavaduotojo pareiškimų apie dešiniųjų politikų kišimąsi į prokuratūros darbą. „Manau, kad tiek generalinis prokuroras, tiek ir jo pavaduotojai išgirdę labai aiškią prezidentės nuomonę, turėtų ją įvertinti ir patys elgtis atsakingai“, – interviu metu teigė Premjeras.
Apie Vyriausybės sprendimą neįvesti progresinių mokesčių – Ministro Pirmininko teigimu, Vyriausybė laikosi susitarimo šiais metais nedaryti didesnių ar sisteminių reformų. Apie progresinių mokesčių įvedimo įtaką socialiniam teisingumui Lietuvoje – mokesčiai, pasak Premjero, jau yra progresiniai dėl neapmokestinamo minimumo apskaičiavimui taikomos neigiamo progresyvumo sistemos.
Apie greitai vyksiantį Europos Sąjungos valstybių vadovų susitikimą – Ministras Pirmininkas nurodė dvi pagrindines temas, kurios bus svarstomos susitikime: ES strategija 2020 m. dėl konkurencingos, dinamiškos ir inovatyvios ekonomikos Europoje bei ES veiksmai po Kopenhagos viršūnių susitikimo, skirto klimato atšilimui. Susitikimo metu galimos diskusijos dėl Graikijos ir visos Pietų Europos dabartinės padėties, kuri, Ministro Pirmininko teigimu, gali paveikti tiek ES, tiek globalius ekonominius procesus.