BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius: visuomenei ir valdžiai labiausiai reikia susiklausymo

Data

2009 12 29

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius interviu Lietuvos radijui sako, kad uždarydama Ignalinos atominę elektrinę Lietuva sąžiningai vykdo savo įsipareigojimus Europos Sąjungai. Ekspertai teigia, kad, net ir uždarius elektrinę, Lietuvos ekonomika kitąmet gali rodyti teigiamo augimo požymius.
Ministro Pirmininko teigimu, naujos energetikos rinkos kūrimas sudarys galimybes tarnauti energetikos vartotojų interesams. Lietuvos energetinę nepriklausomybę užtikrina tokie Vyriausybės įgyvendami žingsniai kaip laisvos energetikos rinkos kūrimas šalies viduje, energetinių sistemų jungtys Baltijos šalyse, elektros tiltai į Švediją ir Lenkiją, naujos atominės elektrinės statybos bei Elektrėnų elektrinės modernizavimas.
Vyriausybės vadovas teigia, kad 2009 metai Lietuvai buvo išskirtiniai savo sudėtingumu, tačiau jų negalima lyginti su 1990 ar 1991 metais, kai iššūkiai ir problemos buvo žymiai didesnio masto. Premjeras didžiuojasi Lietuvos žmonėmis, kurie parodė aukštą vidinės atsakomybės lygmenį ir atlaikė šiuos krizės metus.
Ministras Pirmininkas siūlo kitąmet, švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės dvidešimtmetį, galvoti ne tik apie tai, kaip išeisime iš šio sunkmečio, bet ir apie tai, kokią Lietuvą norėtume matyti ateinantį dešimtmetį.
Premjero teigimu, norint įkvėpti žmonėms daugiau pasitikėjimo savo valstybe, reikia pastangų iš abiejų pusių: vadžia turi atvirai kalbėtis su žmonėmis, o visuomenė – įsiklausyti, kodėl valdantieji imasi vieno ar kito, kartais ir labai nepopuliaraus, sprendimo.