copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius: vardan retorikos mes neturime aukoti savo ilgalaikių strateginių tikslų

Data

2010 03 18

Įvertinimas
1

Interviu „Žinių radijui“ metu Ministras Pirmininkas A. Kubilius kalbėjo apie Latvijos valdančiosios daugumos pasitraukimą, palygino Latvijos ir Lietuvos politines situacijas bei pabrėžė, kad nors Baltijos šalių politinė raida būna stebėtinai panaši, šiuo metu situacijos yra skirtingos. Lietuvos valdančioji koalicija išlieka stabili. Kalbėdamas apie destruktyviai nusiteikusią opoziciją bei neformalaus jos lyderio J. Oleko pareiškimus, Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad tokie pareiškimai jo negąsdina.
Apie svarstymus apmokestinti kompiuterinės atminties laikmenas ir išorinius USB raktus siekiant efektyvios autorinių teisių apsaugos — ,,Vyriausybės tokie pasiūlymai dar nėra pasiekę“, — sakė Premjeras, ragindamas visuomenę ramiai reaguoti į vykstančią diskusiją. Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad Vyriausybės nuomonė šiuo klausimu dar nėra aiški.
Apie spaudoje pasirodžiusią skandalingą informaciją dėl FNTT veiklos — Premjeras A. Kubilius teigė laukiantis detalesnės informacijos, kurią turi pateikti vidaus reikalų ministras. Prezidentės siekį patraukti iš posto FNTT vadovą R. Boreiką Ministras Pirmininkas vertina ramiai. ,,Nei vienas esantis kuriame nors poste neturėtų galvoti, kad jis yra amžinas“, — sakė Premjeras bei pabrėžė, kad jo netenkina susidariusi situacija, kuomet šnekama apie korupciją, šešėlinę ekonomiką, kontrabandą.
Ministras Pirmininkas teigė, kad ,,Lietuvos ryte“ publikuotas straipsnis apie gydytojų atostogas farmacininkų sąskaita jo nestebina. Premjeras priminė, kad visa sveikatos sistema yra viena iš neskaidriausių Lietuvoje. ,,Todėl mes ir imamės reguliuoti vaistų kainas“, — sakė Ministras Pirmininkas. Bus ieškoma būdų kaip tokiems korupcijos reiškiniams užkirsti kelią.
Apie artėjantį susitikimą su Rusijos Premjeru V. Putinu — Ministro Pirmininko teigimu, gausu abi šalis liečiančių temų — ekonomikos, energetikos, bendradarbiavimo transporto srityje ir pan. Šis susitikimas bus puiki proga aptarti šias temas. Paklaustas, ar sutinka su ,,The Economist“ apžvalgininko E. Lucas teiginiu, kad Lietuva tokiu būdu aukoja savo vertybes, Premjeras teigė manantis, kad šis požiūris yra absoliučiai neteisingas. ,,Lietuva kaip tik žymiai intensyviau įgyvendina labai aiškias savo strategines užsienio politikos principines nuostatas“, — sakė Ministras Pirmininkas, pabrėždamas vieną iš svarbiausių nuostatų — politinio saugumo erdvės plėtimą aplink Lietuvą ir Rytų kaimynystę. Pasak Premjero, Lietuvos užsienio politika tampa mažiau deklaratyvi. ,,Vardan retorikos mes neturime aukoti savo ilgalaikių strateginių tikslų“, — sakė Ministras Pirmininkas.