copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius: valdančioji koalicija yra pajėgi toliau siekti reformų įgyvendinimo

Data

2010 02 18

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas A. Kubilius interviu „Žinių radijui“ teigė, kad valdančioji koalicija išlieka pajėgi ir toliau efektyviai dirbti, siekiant struktūrinių reformų įgyvendinimo.
Nedidelis balsų skirtumas tarp valdančiosios koalicijos ir jai nepriklausančių Seimo narių, Premjero teigimu, gali tapti priežastimi įvairioms politinėms iniciatyvoms, kurios veda prie politinio chaoso. Ministras Pirmininkas pabrėžė nemanantis, kad šis metas būtų tinkamas tokioms iniciatyvoms.
Krikščionių partijos prezidiumo sprendimas nesijungti prie valdančiosios koalicijos, kol Ministro Pirmininko pareigas eis A. Kubilius, Premjero teigimu, jo nenustebino. Valdančioji koalicija tikėjosi iš frakcijos atsakymų į tris klausimus: ar frakcija žada paremti Vyriausybės programą, iki šiol vykdytą ekonominę, finansinę ir socialinę politiką bei ar yra pasiruošę savo balsais paremti visos koalicijos veiklą. Ministro Pirmininko teigimu, vakar Krikščionių partijos pirmininko G. Vagnoriaus išdėstyta pozicija nepanaši į teigiamą atsakymą į pateiktus klausimus.
G. Vagnoriaus prisidėjimą prie opozicinio fronto Ministras Pirmininkas apibūdino kaip ,,nelabai sėkmingą viešųjų ryšių žingsnį“, kuriuo siekiama užglaistyti partiją kamuojančias problemas. Nesutarimus dėl partijos pavadinimo Ministras Pirmininkas įvertino kaip vieną iš problemų. ,,Pasivadinti Krikščionių partija yra pakankamai pretenzinga“, - interviu metu teigė Premjeras.
Galimybę susikurti mažumos vyriausybei, iš daugumos pasitraukus Ž. Šilgaliui, Ministras Pirmininkas vertina ramiai – jei tai taptų tikrove, Premjero manymu, balsų skaičius nepakeistų esminių dalykų.
Apie vykstančias naujo sveikatos apsaugos ministro paieškas bei galimybe šias pareigas užimti R. Šukiui - Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad vyksta diskusijos dėl to, kas turėtų pakeisti A. Čapliką. Nors diskusijos tik pasideda, Ministras Pirmininkas teigiamai vertintų, jei sveikatos apsaugos ministro pareigas pradėtų eiti R. Šukys
Dėl R. Šukio nepriklausymo sveikatos apsaugos sistemai – ,,Tai yra viena iš korumpuočiausių sistemų Lietuvoje, todėl reikia tokio ministro, kuris galėtų ir išvalyti visą sistemą, ir pajėgtų ją reformuoti“, - teigė Premjeras. Ministras Pirmininkas priminė, kad iš sveikatos apsaugos sistemos atėję ministrai nebuvo pajėgūs reformuoti sistemos.
Apie egzistuojančią korupciją ne tik sveikatos apsaugos sistemos viršūnėje - ,,Visos sistemos išvalymui nuo pat apačios reikia skirti didžiausią dėmesį“, – interviu metu sakė Ministras Pirmininkas.
Apie komercinių bankų kritiką dėl per didelių skolinimosi palūkanų – Ministro Pirmininko teigimu, lyginti Lietuvos mokamas palūkanas su kitų šalių mokamomis palūkanomis nėra objektyvu. Nuskambėjusios kritikos Premjeras rimčiau vertinti nesiėmė, tačiau priminė vizitą į JAV, kurio metu Lietuvos gebėjimas skolintis tokiomis palūkanomis buvo vertinamas pozityviai.