copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius: Valdančioji dauguma įgaus daugiau politinės paramos

Data

2010 03 09

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas A. Kubilius interviu Lietuvos radijui teigia, kad šiandien pasirašomoje sutartyje valdančiajai koalicijai garantuojama Valstiečių liaudininkų sąjungos parama. Valstiečiai liaudininkai sutartimi įsipareigoja dalyvauti priimant svarbiausius įstatymus, jei jie būtų tinkamai suderinti su sąjungos atstovais. Pasak Premjero, valdančioji koalicija ir Valstiečių liaudininkų sąjunga aptarė keletą su šalies ūkininkais susijusių problemų sprendimo būdų — dėl kai kurių iš jų buvo pasiektas sutarimas. ,,Dauguma įgaus daugiau politinės paramos ir tam tikrų garantijų dėl politinio stabilumo“, — sutarties reikšmingumą įvertino Ministras Pirmininkas.
Krikščionių frakcijos prisijungimas prie opozicijos, Premjero teigimu, nekeistų valdančiosios koalicijos politinės valios spręsti šalies problemas. Svarstymai, ar susidarys nauja valdančioji dauguma, pasak Ministro Pirmininko, nėra prioritetiniai. Dėmesys turėtų būti skiriamas šalies problemų sprendimui.
Apie vaistų kainų mažinimą — Vyriausybė realizuoja Seimo priimtą įstatymą dėl vaistų kainų reguliavimo. Vaistų kainų peržiūrėjimas ir antkainių reguliavimas mažėjimo kryptimi, pasak Premjero, nesudarys galimybės atsirasti spragoms, leidžiančioms po kiek laiko vėl didinti kainas.
Apie tariamas ,,PKN ORLEN“ ir Rusijos kompanijų derybas bei Klaipėdos terminalo perleidimą ,,PKN ORLEN“ — Ministras Pirmininkas dar kartą pabrėžė neturintis jokių duomenų apie jokias ,,PKN ORLEN“ ir Rusijos kompanijų derybas. „PKN ORLEN“ atstovai nori, kad mes padėtumėme jiems spręsti jų logistikos problemas“, — sakė Premjeras. Tačiau Klaipėdos terminalo perleidimas, pasak Ministro Pirmininko, yra netinkamas ,,PKN ORLEN“ logistikos problemų sprendimas. Vyriausybės pagalba šių problemų sprendimui gali būti apsunkinta, jei ,,PKN ORLEN“ nesiims gandų dėl ,,Mažeikių naftos“ akcijų pardavimo kontrolės.
Apie tiesioginius mero rinkimus — pasak Premjero, TS-LKD nepritaria supaprastintam požiūriui į savivaldos problemų apimtį, o ne tiesioginiams mero rinkimams.
Apie artėjantį Kovo 11-osios minėjimą — ,,Manau, kad Kovo 11-oji yra labai gera proga tikrai nuoširdžiai pasidžiaugti, o kartu ir pabandyti pasižiūrėti į ateinantį dvidešimtmetį“, - sakė Ministras Pirmininkas, primindamas Vyriausybės užsibrėžtą tikslą — Strategijos ,,Lietuva 2030“ rengimą.