copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius: „Sodros“ sistemai reikalingos struktūrinės reformos

Data

2010 02 25

Įvertinimas
1

Pasak Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus, „Sodros“ reforma vykdoma vardan to, kad piliečiai turėtų solidarias socialines garantijas. „Akivaizdu, kad reikalingos esminės struktūrinės reformos pačioje „Sodros“ sistemoje“, – interviu „Žinių radijui“ sakė Premjeras.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbo grupės pasiūlymas buvo apsvarstytas Vyriausybės pasitarimų metu bei buvo išskirti du pertvarkų etapai. Pirmojo etapo metu būtų imamasi greitesnių pertvarkų, įgyvendinant septynių žingsnių pertvarkos paketą. Sutarimą dėl pirmojo etapo pertvarkų bus galima pasiekti greičiau, tačiau sprendimai bus įgyvendinami ne anksčiau nei nuo 2011 – 2012 m. Antro etapo ilgalaikių pertvarkų tema dar reikėtų diskutuoti iki metų vidurio ar pabaigos.
Dėl socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbo grupės pasiūlymo viešumo ir skaidrumo – ,,Tie pasiūlymai, kurie buvo paskelbti, yra tik pradiniai pasiūlymai. Dėl jų net ir Vyriausybė nėra apsisprendusi“, – sakė Premjeras. Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad problemos yra įvardintos aiškiai.
Apie finansinį pensinio amžiaus ilginimo efektą – remiantis Europos valstybių pavyzdžiu, dėmesys kreipiamas į ilgalaikę perspektyvą. Reformos būtinos dėl demografinių priežasčių.
Apie riziką, kad pensinio amžiaus vėlinimas išstums iš darbo rinkos jaunimą – Premjero teigimu, reikia atkreipti dėmesį į visas rizikas, tačiau nesiremti vien šiandienine situacija.
Apie tai, kodėl siūloma suvienodinti vyrų ir moterų pensinį amžių – Ministras Pirmininkas nesiėmė vertinti priežasčių, tačiau priminė, kad taip pasiūlyta ekspertų.
Apie privalomo antros pakopos pensijų kaupimo pasiūlymą – tai nėra galutinis sprendimas. Šis pasiūlymas dar bus svarstomas. Premjeras pabrėžė, kad tai darbo grupės pasiūlymas.
Apie tai, ar reforma sulauks politinio palaikymo – Vyriausybė atvira pasiūlymams dėl reformos įgyvendinimo.
Dėl pasiūlymo mažinti motinystės išmokas – peržiūrėtos visos „Sodros“ išmokos ir įmokos. Reikia bendro susitarimo, kokiu būdu bus mažinamas skirtumas tarp išmokų ir įmokų.
Apie Rusijos patvirtintą atominės elektrinės statybos projektą Karaliaučiaus srityje – toks projektas Ministrui Pirmininkui kelia daug abejonių. Ekologiniams klausimams, Premjero teigimu, bus skiriama daug dėmesio.