BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius: Nesutvarkyta operatyvinių tarnybų veikla silpnina valstybę

Data

2009 12 17

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ sako negalintis spėlioti, buvo ar nebuvo Lietuvoje CŽV kalėjimas, kol Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nepaskelbė savo parlamentinio tyrimo šiuo klausimu išvadų. Premjeras teigia, kad ambasadoriaus Gruzijoje Mečio Laurinkaus atšaukimo klausimą Vyriausybė svarstys pagal reglamentą, greičiausiai – kitą savaitę.
Interviu Premjeras teigia, kad P. Malakauskui nepavyko atkurti visuomenės pasitikėjimo VSD, o departamento vadovybės pasikeitimas duos gerą progą svarstyti ir struktūrines VSD pertvarkas. Vyriausybės vadovas atmeta priekaištus, kad VSD direktorius atsistatydina neatlaikęs valdančiųjų spaudimo.
Premjeras atkreipia dėmesį į žinomo Jungtinės Karalystės politinio apžvalgininko Edwardo Lucaso įžvalgas, paskelbtas praėjusiais metais ir lietuviškai išleistoje knygoje „Naujas Šaltasis karas“. Analizuodamas situaciją Rytų ir Vidurio Europoje, naujosiose Europos Sąjungos šalyse, E.Lucasas pastebi, kad viena iš sričių, kuriose Rusija gali daryti įtaką minėtoms šalims – nesutvarkyta operatyvinių tarnybų veikla, nesutvarkytas jų parlamentinės priežiūros mechanizmas. Premjero A. Kubiliaus nuomone, Lietuvos slaptosios tarnybos, deja, gali būti tuo pavyzdžiu, kuris atitinka E. Lucaso prieitas išvadas.
Kalbėdamas apie koalicijos reikalus, Ministras Pirmininkas dialogą su „Vienos Lietuvos“ frakcija Seime pavadino greičiau pokalbiu, o ne derybomis. Anot Premjero, „vienalietuviams“ reikia daugiau susikaupimo pačios frakcijos viduje.
Šnekėdamas apie daugiabučių renovavimo programą, Vyriausybės vadovas užtikrino, kad vykdomas tas pats planas, apie kurio įgyvendinimą buvo kalbama iki šiol. Premjeras yra įsitikinęs, kad daugiabučių renovavimo programa ne tik padės žmonėms sutaupyti, bet ir sukurs papildomų darbo vietų, atgaivins statybų sektorių ir teigiamai paveiks ekonomiką.