copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius mato pokyčius Rusijos požiūryje į istoriją

Data

2010 03 25

Įvertinimas
1

Interviu „Žinių radijui“ Ministras Pirmininkas A. Kubilius teigė pritariantis vidaus reikalų ministro siūlymui dėl FNTT vadovo R. Boreikos pasitraukimo. „Mano įsitikinimu, ši tarnyba nėra ta, apie kurią galėtumėme sakyti, kad ji tinkamai dirba“, — sakė Premjeras. Pasak Ministro Pirmininko, pastaruosius trejetą ar ketvertą mėnesių buvo svarstoma apie šią problemą — tiek dėl galimų struktūrinių pertvarkų, tiek dėl pačios institucijos ir jos vadovybės.
Pasak opozicijos, Ministro Pirmininko nepasitenkinimas FNTT darbu susijęs su tarnybos domėjimusi žemės ūkio ministro K. Starkevičiaus galimu dalyvavimu „mailiaus aferoje“. „Tai yra visiškai neteisingi kaltinimai Vyriausybei“, — sakė Premjeras bei priminė, jog FNTT veikla kritiškai nagrinėjama paskutinius trejetą mėnesių. „Ministerija ir jai pavaldžios žinybos atliko viską, kas nuo jų priklauso, kad koks nors piktnaudžiavimas ES pinigų panaudojimu būtų tinkamai sustabdytas“, — teigė Ministras Pirmininkas.
Apie parlamentaro K. Glavecko siūlymą užregistruoti įstatymo pataisas dėl valstybinių įmonių vadovų atlyginimų — pasak Premjero A. Kubiliaus, valstybinių įmonių vadovų atlyginimų sistema peržiūrėta ir bus toliau tobulinama. Atlyginimų sistema siejama su įmonės veiklos rezultatais. „Atlyginimai pakankamai ženkliai sumažėję“, — sakė Ministras Pirmininkas. Vienintelė išimtis — IAE. Premjero įsitikinimu, K. Glavecko pataisa turi būti nagrinėjama.
Apie susitikimą su Rusijos Premjeru V. Putinu — „Aš manau, kad bus paliesti visi tarpusavio santykiams svarbūs klausimai — tiek energetikos, tiek ekonomikos, tiek ir požiūrio į istoriją“, — sakė Ministras Pirmininkas. Rusijos vadovų požiūryje į istoriją, Premjero manymu, matomi pokyčiai. „Tai yra žingsniai link tam tikro objektyvesnio požiūrio į istoriją ir į toje istorijoje įvykusius skaudžius dalykus, ir į nusikaltimus. Tai leidžia tikėtis, kad bus galima vis racionaliau kalbėtis ir apie mūsų tarpusavio istorijos puslapius, ir kaip į juos turėtume žvelgti, kaip turėtume vertinti ir kokių ieškoti žingsnių, kad tarpusavio supratimo būtų daugiau“, — teigė Premjeras.