copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius: Lietuva visuomet buvo ir bus suinteresuota gerais santykiais su Rusija

Data

2010 03 23

Įvertinimas
1

„Ieškome būdų, kaip padėti žmonėms, kaip sumažinti tuos nuostolius, kuriuos žmonės patiria dėl nevaldomos stichijos siautėjimo“, – interviu Lietuvos radijui metu sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius bei patikino, kad susidariusi situacija stebima. Premjero teigimu, didžiausią susirūpinimą kelia potvynio judėjimas į pamarį.
Susidariusios politinės padėties bei visuomenės nusivylimo politikais Ministras Pirmininkas neskuba vertinti neigiamai – per daugiau nei vienerius metus intensyvaus darbo Vyriausybėje ir Seime nebuvo išvengta nepopuliarių spendimų, o visuomenės apklausos nėra tokios neigiamos, kokių tikėtasi. „Opozicija net ir esant tokioms aplinkybėms nesugebėjo pelnyti didesnio kiekio žmonių simpatijų“ – sakė Premjeras. Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad koalicija yra pajėgi dirbti. Premjeras, paklaustas, kaip vertina politinius „perbėgėlius“, atsakė, jog toks politikų elgesys jam neatrodo rimtas.
Apie Lietuvos nacionalistų eitynes bei Lietuvos kaip rasistinės ir homofobiškos valstybės įvaizdį pasaulyje – Premjeras pabrėžė, kad nacionalistų eitynės nieko bendra su Kovo 11-osios eitynėmis neturi. Lietuva, pasak Ministro Pirmininko, pakankamai tolerantiška valstybė. Apie artėjantį homoseksualų paradą Vilniuje — Premjeras nemano, kad tai ypač reikšmingas renginys. „Manau, kad nieko blogo neatsitiks dėl tokio parado“, — sakė Ministras Pirmininkas.
Interviu metu Premjeras A. Kubilius kalbėjo apie artėjantį susitikimą su Rusijos Premjeru V. Putinu. Ministro Pirmininko teigimu, svarbu aptarti šalių ekonominius tarpusavio santykius, prekybą, vežėjų situaciją ir pan. Susitikimo metu Premjeras stengsis ieškoti neracionalios „Gazprom“ dujų kainų politikos sprendimo. Apie, politologų manymu, pasikeitusią Lietuvos vadovų bei Premjero retoriką Rusijos atžvilgiu — „Mano retorika visiškai nepasikeitė“, — sakė Premjeras. Lietuva, pasak Ministro Pirmininko, visuomet buvo ir bus suinteresuota gerais santykiais su Rusija bei strateginio saugumo užtikrinimu.