copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius: Gerai, kad opozicija daugiau dėmesio skiria savo programinėms nuostatoms

Data

2010 03 02

Įvertinimas
1

Interviu metu Lietuvos radijui Ministro Pirmininko A. Kubiliaus buvo paklausta, ar reikalinga opozicijos parengta alternatyvi Vyriausybės programa. Premjero teigimu, pateikiami pasiūlymai bus atidžiai nagrinėjami. ,,Opozicijai jau tampa aišku, kad toks destruktyvus oponavimas, kokį matėme visus praeitus metus, pradeda kenkti pačiai opozicijai“, — sakė Ministras Pirmininkas. Premjeras sako sveikinąs tą faktą, kad opozicija deda daugiau pastangų ne destruktyvumui, o šiek tiek daugiau programiniam veikimui.
Apie Liberalų sąjūdžio pasiūlymus dėl mokesčių mažinimo — Ministras Pirmininkas mano, kad nors į valstybės biudžetą buvo surinkta daugiau nei planuota, kalbėti apie šių pinigų perskirstymą yra neracionalu. Tikslinga juos panaudoti biudžeto deficito bei įsipareigojimo skolintis mažinimui. Tai naudinga tiek Lietuvos žmonėms, tiek verslui. Ministras Pirmininkas neatmeta mokesčių peržiūrėjimo ir mažinimo galimybės kitais metais, jei bus aiškiai regimas spartus ekonomikos augimas.
Apie tiesioginių mero rinkimų įvedimą — dabartiniam Seimui socialdemokratų palikta Konstitucijos pataisa, kurią priėmus gali būti neaišku dėl tiesiogiai išrinkto mero įgaliojimų bei jo santykių su Taryba. Todėl Seimas dar nėra apsisprendęs, ar šią pataisą priimti.
Ministras Pirmininkas pripažino, kad jo ir Tėvynės Sąjungos manymu, organišką ir bendruomenišką savivaldą reikėtų pradėti kurti nuo tiesioginių seniūnų rinkimų, kurių svarba bus stengiamasi įtikinti ir koaliciją, ir Seimą.