BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Kubilius: Elektros energijos rinka taps liberalesnė

Data

2009 12 22

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius interviu Lietuvos radijui teigia, kad Latvijos Konstitucinio Teismo sprendimas dėl neteisėto pensijų sumažinimo neįpareigoja Lietuvos Vyriausybės. Seimas pensijų mažinimo klausimu yra kreipęsis į Lietuvos Konstitucinį Teismą, kurio išvados dar laukiama.
Premjeras sako, kad pirmadienį vykusiame susitikime su vežėjų asociacijos „Linava“ vadovu jis aptarė situaciją Latvijos-Rusijos pasienyje. Buvo sutarta dėl pagalbos vežėjams priemonių, analogiškas pasitarimas vyko ir Užsienio reikalų ministerijoje. Vyriausybės vadovas tiki, jog Latvijos Vyriausybei artimiausiu metu pavyks susitarti su Rusijos muitinės vadovais. Premjeras pataria vežėjams kurį laiką į Rusiją vykti per Baltarusiją, kadangi šiuo metu šių valstybių pasienyje eilių nėra.
Ministras Pirmininkas teigia, kad po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo dalis elektros į Lietuvą bus importuojama. Dėl importo jau susitarta su Estija, Ukraina ir Rusija. Tolesni sprendimai priklausys nuo siūlomų kainų bei nuo to, kiek elektros energijos pasigamins pati Lietuva. Baigiama ruoštis ir elektros energijos rinkos liberalizavimui: iki trečdalio elektros energijos vartotojai ateityje galės pirkti elektros biržoje.
Vyriausybės vadovas pozityviai vertina Vilniaus miesto savivaldybės pastangas rasti sprendimus, padėsiančius mažinti skolas bei modernizuoti savivaldybei priklausančių įmonių veiklą.
Kalbėdamas apie artėjančias šventes, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius linki, kad Kalėdos Lietuvos žmonėms būtų vilties metas, ir tikisi, kad po švenčių ims šviesėti ne tik dienos, bet ir žmonių veidai.