BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Butkevičius: visuomet stengiuosi rasti laiko knygoms

Data

2016 06 01

Įvertinimas
1
Nuotr. Adomas Mickevičius | LRVK
Nuotr. Adomas Mickevičius | LRVK

Trečiadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje dalyvavo šventinio Bibliotekų metų renginio ,,Vasara su knyga. Nuo saulėtekio iki saulėlydžio“ atidaryme. Renginio metu premjeras sveikino gražios iniciatyvos autorius, dalijosi savo įspūdžiais skaitant knygas ir atsakė į organizatorių klausimus. Prasidedant renginių ciklui ,,Vasara su knyga. Nuo saulėtekio iki saulėlydžio“ premjeras knygų mėgėjams linkėjo naujų įspūdžių, literatūrinių atradimų ir turiningų atostogų su knyga rankose. 

Vyriausybės vadovas sakė, kad, nepaisant didelio užimtumo, visuomet stengiasi rasti laiko knygoms. „Kasdien po darbo į namus parsivežu šūsnis įvairiausių dokumentų, raštų, kuriuos turiu perskaityti iki kitos darbo dienos pradžios, todėl natūralu, kad knygoms laiko lieka nedaug. Tačiau labai mėgstu skaityti, todėl man, asmeniškai, atostogos yra pats geriausias metas skaitymui. Kasmet jau iš anksto pradedu kaupti, kaip aš vadinu, atostogų biblioteką“, – įspūdžiais dalijosi Ministras Pirmininkas. 

Premjeras pridūrė, kad daugiausia skaito dalykinę literatūrą – knygas apie ekonomiką, vadybą, psichologiją. „Nebijau pasirodyti nuobodus. Manau, kad pasaulyje pripažintų ekspertų, savo srities žinovų parašytos knygos intriguoja ne mažiau nei įvykių kupini romanai, o taip pat leidžia papildyti savo žinias ir vėliau jas pritaikyti praktikoje“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas. 

Paklaustas, ką skaitydavo vaikystėje, Ministras Pirmininkas sakė, jog atsakingai perskaitydavo mokytojų rekomenduojamą literatūrą, o labiausiai įsiminusi knyga – tai Aleksandro Diumą nuotykių romanas „Grafas Montekristas“. 

Atsakydamas į klausimą, apie ką pats norėtų parašyti knygą, premjeras A. Butkevičius sakė, kad vadovaujant ministrų kabinetui tenka išgyventi daug netikėtumų, sutikti įdomių žmonių, diskutuoti įvairiomis temomis. „Patirties užtektų ir dramai, ir komedijai, ir trileriu, ir detektyvui“, – teigė Ministras Pirmininkas. 

Šiandien iki 21.30 val. penkiose Lietuvos apskričių viešosiose bibliotekose (Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos) bus skaitoma geriausia 2015 m. jaunimo knyga – Rebekos Unos „Atjunk“. 

Knygos skaitymai transliuojami Bibliotekų metų „YouTube“ paskyroje: https://www.youtube.com/watch?v=_dKfykJUng4&feature=youtu.be