Premjeras A. Butkevičius: džiaugiuosi matydamas, kaip auga žmonių bendruomeniškumas ir visuomeniškumas

Data

2016 09 03

Įvertinimas
0
svetainei.jpg

„Bendruomenės – tai veikliausių, kūrybingų žmonių komandos, kurios turi idėjų ir siekia jas įgyvendinti. Skelbdami Bendruomenių metus, siekėme atkreipti dėmesį į tuos, kurie aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime, skleisti jų patirtį ir paskatinti kitus gyventojus išeiti iš savo kiemo, asmeninių interesų aplinkos“, – Lietuvos bendruomenių mugės iškilmingame atidaryme šeštadienį kalbėjo šio renginio globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

2016 metai yra paskelbti Vietos bendruomenių metais, o Vyriausybė yra patvirtinusi jų minėjimo planą. I tarptautinė vietos bendruomenių šventė – mugė – vienas iš didžiausių planuotų metų renginių.

„Dalyvauju jau ne pirmame bendruomenių renginyje ir džiaugiuosi, matydamas kaip auga žmonių visuomeniškumas. Ypač tai juntama regionuose. Manau, kad bendruomenių metai savo misiją atliko su kaupu. Tačiau jie artėja prie pabaigos. Šiandien noriu išsakyti savo pastebėjimus ir palinkėjimus ateičiai“, – sakė premjeras. 

Pasak Vyriausybės vadovo, per bendruomenes itin suklestėjo su mūsų kultūriniu paveldu susiję amatai – ir tai yra labai gerai. Bet reikia įvairinti bendruomenių veiklą. Perspektyvi ir itin reikalinga kryptis – socialinė veikla. Pirmiausia ši veikla suteikia galimybę žmogui užsidirbti, nes socialinės paslaugos yra labai paklausios ir regionuose, ir didžiuosiuose miestuose. Reikia skirti daugiau dėmesio socialinių įgūdžių stokojančioms šeimoms, neprižiūrėtiems vaikams, padėti neįgaliesiems, vyresnio amžiaus žmonėms – planuoti ir teikti tas paslaugas, kokių jūsų bendruomenės nariams reikia ar trūksta.

„Ragintume bendruomenes steigtis ne tik pagal gyvenamąją vietą, bet, pavyzdžiui, pagal įgyvendinamą socialinę veiklą: saugi kaimynystė, darbas su vaikais iš socialinės rizikos šeimų, pagalba pagyvenusiems žmonėms“, – teigė Ministras Pirmininkas. 

Kaip pažymėjo Vyriausybės vadovas, bendruomenėms reikėtų vienyti jėgas su kitomis visuomeninėmis organizacijomis ir kartu padėti neįgaliesiems, socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams, savarankiškumo netekusiems senoliams. 

„Prisidėkite prie gerų ir racionalių idėjų įgyvendinimo. Mūsų gyventojai dar neišnaudoja galimų finansinių priemonių, drąsių sumanymų bendruomenių judėjimui ir veiklos įvairovei stiprinti. Turiu galvoje Europos Sąjungos skiriamą paramą žmonių visuomeniškumui skatinti. Pavyzdžiui, bendradarbiaujant su vietos veiklos grupėmis, galima pasinaudoti Bendruomenių vietos plėtros iniciatyvoms skirtomis lėšomis (114 mln. eurų) iš Lietuvos kaimo plėtros programos. Būkite ramybės drumstėjai savo savivaldybėse, kad mūsų valdininkija taptų aktyvesnė, atsakingesnė ir jautresnė žmonių problemoms“, – ragino premjeras.

Vyriausybės vadovo teigimu, bendruomenių metai padės suprasti, ką esame nuveikę gyventojų bendrystės judėjimui, ką turime pertvarkyti. Todėl reikia padaryti viską, kad šiuo vardu paženklinti metai suartintų ir paskatintų žmones aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje, taptų bendruomenių klestėjimo pradžia. 

Vilniuje atidarytos Lietuvos bendruomenių mugės tikslas – pristatyti vietos bendruomeninių organizacijų ir vietos veiklos grupių veiklą, regionų vietos produktus, verslus, turistinius maršrutus, edukacines programas Lietuvoje bei užsienio valstybėse. 

Lietuvoje veikia beveik 1 900 bendruomenių (1 760 regionuose, kaimiškose vietovėse ir apie 150 didžiuosiuose miestuose).