BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nacionalinio saugumo komisijoje aptartos gaisro Alytuje padarinių šalinimo priemonės

Data

2019 10 28

Įvertinimas
0
vyriausybe.jpg

Spalio 28 d. Vyriausybėje įvyko Nacionalinio saugumo komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Posėdyje pateikta informacija apie trumpalaikius ir ilgalaikius gaisro padarinius, vandens ir oro užterštumo padėtį, gaisro poveikį teritorijoje esantiems ūkiams, jų produkcijai ir įtaką gyventojų sveikatai.

Ministras Pirmininkas padėkojo prie gaisro suvaldymo prisidėjusiems pareigūnams, savanoriams ir gyventojams. S. Skvernelis pabrėžė, kad ministerijos ir joms pavaldžios institucijos privalo aktyviau įsitraukti į nelaimės padarinių likvidavimą. Aplinkos ministerijai pavesta įvertinti, ar tinkamai reglamentuota taršias atliekas tvarkančių įmonių veikla. Sveikatos apsaugos ministerija atliks gyventojų sveikatos monitoringą ir užtikrins, kad kiekvienam būtų suteikta tinkama pagalba. Žemės ūkio ministerija jau atlieka pieno ir daržovių užterštumo tyrimus, netrukus bus pradėtas tirti ir gruntas. Apie gautus rezultatus bus informuota visuomenė, o žemdirbių patirti nuostoliai bus atlyginti. Vidaus reikalų ministerija pradėjo vidinį tyrimą, kuris aiškiai atsakys, ar tinkamų veiksmų buvo imtasi kovojant su ugnimi. Taip pat bus sustiprinta kontrolė – didžiausias dėmesys kreipiamas į įmones, kurios tvarko taršias atliekas.

„Visos tarnybos turi padaryti išvadas ir įvertinti savo klaidas. Dėkoju ugniagesiams gelbėtojams už jų drąsą ir pasiaukojimą kovojant su ugnimi, tačiau turime būti tikri, kad tuo atveju, jeigu panašios nelaimės pasikartotų ateityje, visos institucijos veiks efektyviau ir sėkmingiau. Savivaldybėms turi būti suteikta visa būtina tokiais atvejais pagalba“, – teigė premjeras.

Gyventojams, savivaldybei ir institucijoms teikiama išsami ir nuolat atnaujinama informacija bei rekomendacijos padės greičiau spręsti kylančius iššūkius ir užkardyti ilgalaikes pasekmes.

Ministras Pirmininkas akcentavo, kad Vyriausybė savivaldybėms ir ūkiniams subjektams atlygins visą pagrįstai gaisro padariniams priskirtą žalą. Kartu atkreiptas dėmesys, kad būtina sulaukti išsamių tyrimų duomenų dėl gaisro poveikio vandens, oro, dirvožemio užterštumui, – tik tuomet bus galima atlikti tikslų poveikio vertinimą ir apskaičiuoti žalą. Šie duomenys labai svarbūs ir prognozuojant bei rengiant tolesnes rekomendacijas gyventojams dėl sveikatos priežiūros profilaktikos. Tikimasi, kad galutiniai tyrimų duomenys bus pateikti lapkričio viduryje.

Atsakingoms institucijoms nurodyta įvertinti įvairių objektų, galinčių sukelti krizines situacijas visose savivaldybėse, būklę ir turimą infrastruktūrą. „Neturi būti tokio teisinio reguliavimo, kad sumokamos baudos ir tęsiama veikla neištaisius trūkumų“, – teigė S. Skvernelis.

Komisijos posėdyje akcentuota būtinybė kryptingiau šviesti savivaldos atstovus ir gyventojus civilinės saugos klausimais, organizuoti įvairių lygių pratybas.