copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 10 21

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius – apie Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitą į Baltarusiją. Pasak Premjero, tai svarbus ir abipusiai naudingas vizitas. Prezidentė aiškiai įvardijo, kad esame suinteresuoti padėti Baltarusijai suartėti su Europa, bet tai priklauso ir nuo pačios Baltarusijos. Svarbus ir pasirašytas susitarimas dėl palengvinto pasienio regionų gyventojų važiavimo per sienas. Premjeras nevertina šio vizito kaip politinio palaikymo prezidentinei rinkimų kampanijai. Jo manymu, mes turime aiškią geopolitinę strateginę liniją ir jos laikomės, kad šis regionas artėtų prie Europos Sąjungos.
Baltarusijos Prezidentas netikėtai pasiūlė kartu statyti atominę elektrinę, Lietuvos Prezidentė atmetė. Pasak Premjero, ne kartą sakėme, jog nesame pasiruošę svarstyti pasiūlymo statyti bendrą AE Baltarusijoje, nes turime savo AE projektą.
Apie valstiečių liaudininkų atsisakymą remti permainų koaliciją, nes ši nesitaria su jais, nevykdo pažadų. Pasak Premjero, šie priekaištai nėra visiškai pagrįsti. Be to, artėjantys rinkimai, matyt, paskatino juos padaryti tokį pareiškimą. Premjeras nevertina šio pareiškimo kaip dramatiško veiksmo. Valstiečiai liaudininkai, pasak A. Kubiliaus, yra konstruktyvūs, bet kartu ir „kieti“ partneriai. Koalicija ir toliau dirbs su tokiu balsų kiekiu, kokį turi.
Apie elektros tiekimo priklausomybę nuo Rusijos. Apie svarstymus Vyriausybėje nustatyti elektros įmonių pelno maržą. Pasak Premjero, vartotojas turi atsiminti, kad maksimalius tarifus nustato Valstybinė kainų ir energetikos komisija ir kaip bebūtų reguliuojami pačių elektros gamintojų reikalai, tarifai nuo to neturi keistis. Bet suteikiant galimybę maksimalią pelno normą nustatyti Energetikos kainų komisijai, atsirastų daugiau konkurencijos tarp pačių elektros gamintojų, kurie stengtųsi pateikti mažiausia savikaina pagamintą elektros energiją.
Apie Vaiko teisių apsaugos kontrolierės pasitraukimą. Premjeras iki šiol vertino kontrolierės veiklą kaip kvalifikuotos ir atsakingos pareigūnės veiklą ir nemato priežasčių atsistatydinimui.