copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 11 11

Įvertinimas
1

Interviu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius išsako nuomonę apie balsavimą dėl apkaltos dviem Seimo nariams, kuriuos Konstitucinis Teismas pripažino šiurkščiai pažeidusiais Konstituciją. Anot Premjero, Konstitucinio Teismo išvada yra galutinė ir neginčijama, o Seimo prievolė yra užbaigti konstitucinę procedūrą. Ministras Pirmininkas teigia, kad Seimo nariai nėra laisvi paneigti Konstitucinio Teismo išvadą.

Kalbėdamas apie kontrabandininkų kerštą pasieniečiams, Vyriausybės vadovas tvirtina, jog pareigūnai, kuriuos kontrabandininkai mėgina šantažuoti, turės būti apginti. Tai iššūkis ir politinėms, ir teisėsaugos institucijoms, kurios turi kovoti ne tik su kontrabanda, bet ir su korupcija.

Ministras Pirmininkas teigia, kad vertina Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino patirtį, tačiau komisijai turi ir pastabų. „Nuo procedūrų pereinant prie sunkiau apibrėžiamų etikos dalykų vertinimo, nežinau, ar yra išlaikomas pats aukščiausias tų vertinimų standartas“, - sako Ministras Pirmininkas. Premjeras ragina komisijos pirmininką atsakingiau žiūrėti į užimamas pareigas.

Vyriausybės vadovas taip pat aptaria energetikos strategijos bei žemės pardavimo užsieniečiams klausimus.