BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 12 02

Įvertinimas
1

Interviu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie pensijų kompensavimo galimybes, biudžeto deficitą, valstybės valdomų įmonių finansinius uždavinius, Seimo daugumos stabilumą, alkoholio pardavimo laiko ilginimą bei šventinių dienų sąrašą.

Premjeras teigia kreipęsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, nurodydamas, kad kai kurie Seimo nariai nori įregistruoti įstatymų pataisas, taip siūlydami didinti valstybės išlaidas, tačiau jie nenurodo, iš ko finansuoti numatomus papildomus asignavimus. Tokios įstatymų pataisos prieštarauja Konstitucijai ir Seimo statutui. „Siūlymas dar didinti išlaidas yra visiškai neatsakingas“, - teigia Premjeras. Išlaidas galima didinti tik skolos sąskaita, tačiau jai didėjant kyla grėsmė Lietuvai prarasti pasitikėjimą rinkose. Tai gali nulemti brangesnį skolinimąsi ateityje ir netgi lito nestabilumą.

Premjeras nepritaria siūlymui iš anksto numatyti kompensacijas už sumažintas pensijas iš pinigų, kuriuos numatoma surinkti iš valstybės valdomų įmonių, kadangi kol kas tie pinigai dar nėra surinkti. Anot Vyriausybės vadovo, numatomas lėšas reikėtų skirti biudžeto deficito dengimui.

Kalbėdamas apie alkoholio pardavimo laiko ilginimą, Ministras Pirmininkas nesutinka, kad alkoholizmo sukeltos bėdos yra mažiau blogos už biudžeto deficito keliamas problemas. Pasak Premjero, pailginus prekybos alkoholiu laiką, priemonės, kurios jau buvo pradėjusios duoti teigiamų rezultatų, bus vėl naikinamos.