BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 12 09

Įvertinimas
1

Interviu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie šiandien Seime tvirtinamą biudžetą, pensijų kompensavimą ir atominės elektrinės statybų klausimą.

Pasak Premjero, kitų metų biudžetas savo sandara panašus į šių metų, jis ir toliau išlieka taupus. Kitų metų biudžeto deficitas sieks 5,8 milijardo litų, toks skaičius yra mažesnis nei šiemet, bet vis tiek yra didelis. Biudžeto lėšos krašto apsaugai, palyginus su kitomis ES šalimis, yra daugiau nei dukart mažesnės: paprastai ES valstybių išlaidos krašto apsaugai siekia 2 proc. BVP, Lietuvoje šis skaičius nesiekia 1 proc. Kultūrai bus skiriama maždaug tiek pat pinigų kaip ir šiemet, tačiau investicijų programa, kuruojama Kultūros ministerijos, yra viena didžiausių. Vyriausybė ir toliau skirs didelį dėmesį stambių kultūros objektų statyboms ir rekonstrukcijai.

Kalbėdamas apie sumažintų pensijų kompensavimą, Ministras Pirmininkas teigia, kad kompensavimo tvarka kitąmet turės būti įtvirtinta įstatymu. Pensijas pradėti didinti jau dabar būtų neatsakinga dėl didelio biudžeto deficito. Premjeras užtikrina, kad pensininkai pirmieji pajaus, kada baigsis ekonominė krizė.

Premjeras tvirtina, kad, ieškant strateginio investuotojo atominei elektrinei statyti, prasideda tiesioginių derybų etapas, kuris įprastas daugumoje valstybių. Derybos gali užtrukti iki pusės metų, Premjeras tikisi, kad jos bus sėkmingos. Vyriausybės vadovas akcentuoja, kad labai svarbu, jog tarp regiono valstybių egzistuoja politinis sutarimas atominės elektrinės statybų klausimu.

Ministras Pirmininkas taip pat kalba, kad turėtų būti atliktas parlamentinis tyrimas, atskleisiantis, kaip buvusi valdžia švaistė lėšas. Šis tyrimas turėtų parodyti, ko reikėtų vengti, norint dar kartą neatsidurti krizinėje situacijoje.