BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 12 16

Įvertinimas
1

Interviu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie šalies ekonominius rodiklius, regioninius patarėjus, kasos aparatus turguose ir auditą Lietuvos elektrinėje.

Anot Ministro Pirmininko, reikia žvelgti ne tik į tuos rodiklius, kurie rodo mažą Lietuvos gyventojų perkamąją galią arba skurdžių namų ūkių skaičių, bet ir į atsigaunantį eksportą, pramonės augimą žyminčius rodiklius. Premjeras teigia, kad atsigaunančios į eksportą orientuotos įmonės palaipsniui turi pradėti didinti atlyginimus darbuotojams, o tai turėtų nulemti gyventojų perkamosios galios atsigavimą.

Kalbėdamas apie regioninius patarėjus, Vyriausybės vadovas teigia, kad Vyriausybės vardu regionuose turi veikti politinio pasitikėjimo tarnautojai. Laikinai jie yra Ministro Pirmininko patarėjai regioninės plėtros klausimais. Seimui jau pateiktas projektas, kaip naikinti šias pareigybes, todėl dabar šis klausimas priklauso nuo Seimo sprendimų.

Pasak Premjero, kasos aparatų įvedimas dengtose turgavietėse, kuriose prekiaujama maisto produktais, padės kovoti su šešėline ekonomika, kontrabanda ir nelegalia prekyba. Kasos aparatai taip pat bus naudingi ir patiems prekiautojams, kadangi padės tvarkyti apskaitą. Kasos aparatų įsigijimą numatoma kompensuoti.

Baigdamas interviu, Ministras Pirmininkas pažymi, kad jis pritaria Valstybės kontrolės auditui Lietuvos elektrinėje, tačiau abejoja, ar auditui vykdyti tikrai būtinas Seimo nutarimas.