BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko interviu LR1 2004 m. lapkričio 9 d.

Data

2004 11 09

Įvertinimas
1
Žurnalistė: Su premjeru šiandien kalbamės apie Vyriausybę, oligarchus ir nesutarimus socialdemokratų partijoje.
Premjere, ar šiandien pavyks pasirašyti galutinį susitarimą dėl valdančiosios koalicijos sudarymo?
Premjeras: Taip, dabar jau bus konkreti kalba.
Žurnalistė: O ar LSDP šiuo metu yra bendras sutarimas dėl koalicijos? Kalbama, kad Jūsų bendrapartiečiai, turintys darbo Seime patirtį ir neteksiantys ministrų postų, nepatenkinti koalicija su Darbo partija.
Premjeras: Ką padarysi. Visi patenkinti negali būti. Taip, yra keletas žmonių, kurie laikosi savo linijos ir manė, jog nereikia jokių koalicijų ir kad partija turėtų būti opozicijoje. Tačiau maždaug 95 proc. partiečių, o gal ir daugiau, yra už šia koaliciją, už dalyvavimą valstybės valdymo reikaluose. Kitą šeštadienį šaukiamas partijos tarybos posėdis, kuriame demokratiškai priimsime sprendimus dėl šios situacijos.
Žurnalistė : O ar iš tikrųjų gali susidaryti frakcija partijos viduje?
Premjeras : Nemanau, kad tai realu. Visgi dauguma supranta dabartinę situaciją.

Žurnalistė: Jūs dabar dar einate pas Prezidentą…
Premjeras : Taip. Prezidentas turi skirti ministrus, o mane – Ministru Pirmininku. Noriu su Prezidentu aptarti situaciją, noriu pristatyti jau aiškius kandidatus į ministrų postus, išklausyti Prezidento pasiūlymus.

Žurnalistė: Naujasis Seimas ir būsimoji Vyriausybė jau dabar vadinami oligarchų valdžia. Kaip dirbsite su oligarchais, premjere?
Premjeras: Vyriausybės sudėtyje didelių oligarchų nematau. Darbo partijos nariai irgi turi deklaruoti savo pajamas, oligarchais juos vadinti per skambu ir tai klaidina žmones. Oligarchai tikrai nevaldys.

Žurnalistė: Labai lengvai atsižadėjote rinkimų įkarštyje duotų pažadų ir sudarėte koaliciją su Darbo partija, nors jai iki rinkimų ir priešinotės. Tai kam to reikėjo, jei žinojote, kaip bus?
Premjeras : Niekas nieko nežinojo. Dabar visi gudrūs, kai jau yra rinkimų rezultatai ir vyksta diskusijos. Mes buvome ir likome atviri visiems – tiek konservatoriams, tiek liberalcentristams, Darbo ir Valstiečių partijoms. Tačiau kai kurios partijos nenori su mumis eiti į koaliciją, o mes dėl to nekalti. Ne mus reikia kaltinti. Deja, koalicija su TS ir LCS nepavyko ir ne dėl mūsų kaltės.
Žurnalistė: Premjere, pastebima, kad V.Uspaskich yra labai nuolankus derybose su LSDP. O gal tai klaidingas įspūdis?
Premjeras: Jis yra labai dalykiškas žmogus, kalbantis konkrečiai ir atvirai. Mes atvirai kalbame apie kiekvieną, galintį užimti vienas ar kitas pareigas.
Žurnalistė: Ar V.Uspaskich ministru visgi bus?
Premjeras : Manau, kad taip.
Žurnalistė: O ar siūlysite G.Kirkilui Krašto apsaugos ministro postą?
Premjeras: Gal ir taip. Nei į vieną klausimą dėl personalijų aš negaliu atsakyti. Tai būtų neetiška. Viskas bus savo laiku.
Žurnalistė: Ar įvertinsite ministro L.Linkevičiaus pastangas stoti į LSDP tam, kad jis liktų ministru?
Premjeras: Manau, kad nepartinių ministrų laikas jau praėjęs.mes jau subrendome kaip demokratinė visuomenėje, kur turi būti elgiamasi kaip visame sviete. L.Linkevičius tai suprato.

Žurnalistė: Premjere, 3 panašios partijos dabar formuoja koaliciją. Politologai Darbo partijai pranašauja jungimąsi. O Jūs ką pasakytumėte?
Premjeras: Jungimasis – geras dalykas. Kuo mažiau partijų, tuo geriau. Tada jos būna stipresnės, turi daugiau patyrusių žmonių. Prieš ketvertą metų ir mes susijungėme, ir manau, kad labai teisingai padarėme.
Žurnalistė : Ar gali įvykti LSDP jungimasis su NS?
Premjeras: Procesas vyksta į tą pusę. Prieš Seimo rinkimus mes žengėme labai rimtą žingsnį šia linkme – pateikėme bendrą dviejų partijų sąrašą. Kai kuriems mūsų partijos nariams šis sąrašas labai nepatiko, tačiau visgi tai geras žingsnis į partijų suartėjimą, o po to turėtų įvykti partijų susijungimas.
Žurnalistė: Ar matote A.Paulauską kaip savo įpėdinį?
Premjeras: Čia vėl partijos daugumos balsas. Reikės išklausyti daug nuomonių, gerai pasverti, aptarti, o tada priimti sprendimą. Kol kas per anksti apie tai kalbėti.

Žurnalistė : URM vadovas A.Valionis kreipėsi į “Lietuvos telekomą”, klausdamas, kodėl telekomas registravo vyriausybinius pokalbius mobiliaisiais telefonais. O Jūsų pokalbiai irgi registruoti, Jūs tuo domėjotės?
Premjeras: Savo registruotų pokalbių aš neradau. Bet daugelio ministrų pokalbiai yra registruoti. Jie yra serveryje, kuriame fiksuoti telekomo tarnybiniams reikalams reikalingi pokalbiai. Šis reikalas nėra toks paprastas, Lietuvoje šie klausimai nesutvarkyti iki galo.
Žurnalistė: Ką reiškia “nėra toks paprastas”?
Premjeras: Kyla klausimas, kodėl vyriausybiniai pokalbiai pateko į registruotų pokalbių sąrašą. Prokuratūra turėtų išsiaiškinti, kodėl taip buvo daroma. Čia ne mano, o prokuratūros kompetencijos reikalas. Nežinau, kodėl telekomas įsivedė mobiliųjų telefonų sistemą ir kieno nurodymu tai buvo daroma ir kur gauta informacija buvo naudojama. Nenormalu, kai vyriausybiniai telefonai yra kontroliuojami.