BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijui“

Data

2010 12 23

Įvertinimas
1

Interviu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius sveikina klausytojus su artėjančiomis Šv. Kalėdomis, aptaria vizitą Izraelyje, dvišalius Lietuvos ir Izraelio santykius.

Premjero teigimu, vizito Izraelyje metu įvyko daug svarbių susitikimų su politikos ir verslo atstovais. Izraelio Prezidentas Shimonas Peresas pažadėjo kitąmet atvykti į Lietuvą, o Lietuvos Premjeras buvo dar kartą pakviestas atvykti į Izraelį. Anot Premjero, galvojama Vilniuje atidaryti Izraelio ambasadą, bus ieškoma būdų rengti tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Tel Avivo. Vizito metu Lietuvos Vyriausybės vadovas kvietė Izraelio verslininkus investuoti Lietuvoje, kurti bendrus mokslinių tyrimų centrus.

Premjeras teigia, kad Lietuvą ir Izraelį sieja stiprūs istoriniai ryšiai, juntama litvakų įtaka. Žydų tautos istorija ir tragedija neturi būti pamiršta, apie ją turi būti kalbama atvirai, tačiau ateitis, anot Izraelio politikų, šviesesnė nei praeitis. Interviu Ministras Pirmininkas taip pat kalba apie saugumo padėtį Artimųjų Rytų regione.