BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijui“

Data

2009 11 12

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius – apie biudžeto deficito mažinimo pasiūlymus. Negalima didinti „Sodros“ įmokų, tad reikia ieškoti kokias išlaidas papildomai reikia mažinti. Pasiūlymas gyventojų 2 proc. pajamų mokesčio dalį palikti biudžete, Premjero teigimu, yra tik pasiūlymas. Bus ieškoma būdų, kad žmonės galėtų paremti socialines iniciatyvas, bet Premjeras atkreipia dėmesį, kad didžia dalimi šie 2 proc. būdavo skiriami ne socialinėms iniciatyvoms, o biudžetinėms įstaigoms. Apie bedarbių pašalpų mažinimo, pensijų sistemos reformos siūlymus. Didelių rezervų sutaupyti pensijų sąskaita Premjeras nemato.
Apie Nacionaliniame susitarime įtvirtintą verslo pasižadėjimą, sumažinus pelno mokestį, sutaupytas lėšas skirti naujų darbo vietų kūrimui, o ne dividendų akcininkams išmokėjimui. Kaip Vyriausybė ketina tai sukontroliuoti? Kalbėti apie Vyriausybės galimybes kontroliuoti verslą, pasak Premjero, nebūtų racionalu, bet yra bendra ekonomikos ir verslo logika – jei atsiranda laisvesnių pinigų, verslas juos investuoja į savo gamybos stabilizavimą arba plėtrą. Vyriausybė, savo ruožtu, ėmėsi sparčių ir radikalių priemonių, siekdama sukurti mechanizmus, kaip panaudoti ES lėšas, verslą jau pasiekė apie 2,5 mlrd. litų, Ūkio ir Žemės ūkio ministerijų dėka, jau išsaugota arba sukurta apie 30 tūkst. darbo vietų.
Verslininkai skundžiasi, kad gauti kreditą yra labai sunku. Bankai sako, kad jie negali finansuoti verslo, nes ekonomika atrodo niūriai. Vyriausybė neturi efektyvių instrumentų bankų veiklai paskatinti, bankai kol kas veikia labai atsargiai. Vyriausybė, mažindama rizikas, gali imtis tik vieno veiksmo, kurio iki šiol ir laikėsi, tai didinti pasitikėjimą šalies finansų sistema, ypač tarptautinėse rinkose. Pagal Pasaulio banko studiją, Lietuva kitais metais bus tarp pirmaujančių ES naujokių pagal biudžeto deficito mažinimą.