BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijui“

Data

2009 11 19

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius – apie pandeminį gripą, ministerijų išlaidas, „Sodros“ biudžetą ir valstybės biudžeto deficitą. Premjeras apgailestauja, kad vadinamasis kiaulių gripas jau nusinešė vieno žmogaus gyvybę, tačiau tikina, jog Lietuvoje operatyviai reaguojama į iškylančius iššūkius, todėl žmonės neturėtų panikuoti. Ministras Pirmininkas teigia, kad Vyriausybė peržiūrės Seimo Audito komiteto bei Valstybės kontrolės pateiktą analizę apie ministerijų išlaidas. Premjero turimais duomenimis, Vyriausybė bei ministrai, lyginant su 2008 metais, reprezentacines išlaidas yra susimažinę 3-4 kartus.
Premjeras pastebi, kad socialdemokratų siūlymai atsisakyti pensijų mažinimo bei grąžinti PVM lengvatas dar labiau padidintų biudžeto deficitą. 600 mln. litų trūkumas „Sodros“ biudžete gali būti panaikintas taikant įvairius sprendimus, pvz., didinant akcizą alui, mažinant finansavimą kelių fondo programoms, karpant bedarbių pašalpas. Dėl visų siūlomų priemonių šiuo metu vyksta diskusija. Reaguodamas į įtakingo leidinio „Economist Intelligence Unit“ pastabas, kad, Lietuvai norint įsivesti eurą, kitų metų biudžeto deficitas neturėtų viršyti 6 proc., Ministras Pirmininkas teigia, jog norėtų sumažinti deficitą iki siūlomo skaičiaus, tačiau toks drastiškas karpymas būtų per daug skausmingas visuomenei.