BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijui“

Data

2011 09 08

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius interviu džiaugiasi vakar iškovota lietuvių krepšininkų pergale prieš Serbijos rinktinę, kalba apie Prezidentės ir Seimo valdybos susitikimą, naująjį gamtinių dujų įstatymą, energetikos viceministro R. Švedo atsistatydinimą, Prezidentės siūlomus politinių partijų finansavimo tvarkos pakeitimus, lenkų mažumos situaciją.

Vyriausybės vadovas sveikina Lietuvos rinktinę su vakar iškovota pergale: „Norisi pasidžiaugti ir pasveikinti komandą už puikų komandinį žaidimą. Jeigu taip seksis žaisti ir toliau, tai galime labai daug pasiekti“. Premjeras taip pat džiaugiasi, kad visas Europos vyrų krepšinio čempionatas organizacine prasme vyksta puikiai.

Kalbėdamas apie pastaruoju metu žiniasklaidoje plačiai nušviečiamą lenkų tautinės mažumos ir naujoj švietimo įstatymo klausimą Premjeras teigia, jog „Man tikrai kartais susidaro vaizdas, kad Lenkijos vadovybė Varšuvoje apie tautinių mažumų situaciją, apie mūsų priimamus sprendimus sprendžia ne pagal objektyvius parametrus, dalykus ar teisės aktus, o pagal tai, kaip juos komentuoja ir kaip juos vertina Lenkų rinkimų akcija ar kitos politinės Lietuvoje veikiančios lenkų organizacijos". Vyriausybės vadovas tikisi, kad pirmadienį Druskininkuose Lietuvos iniciatyva turinti susitikti dvišalė viceministrų lygio ekspertų grupė leis Lenkijos vadovybei objektyviau įvertinti priimamų sprendimų esmę.

Komentuodamas Prezidentės susitikimą su Seimo valdyba ir jos išsakytus teiginius apie jaučiamą spaudimą priimant su energetika susijusius sprendimus, teigė, kad Vyriausybės nariai tokio spaudimo nejaučia. Ministras Pirmininkas patikino remiantis Prezidentės iniciatyvą, kad yra reikalingos kuo skubesnės permainos siekiant demonopolizuoti šilumos ūkį, ypač artėjant naujam šildymo sezonui.

Paklaustas, kaip vertina viešumoje sklandančias versijas dėl energetikos viceministro R. Švedo atsistatydinimo bei O. Čiukšio pareiškimus, Premjeras teigia, kad tai ne pirmas kartas, kuomet pasiūlius trauktis yra imama politikuoti. Vyriausybės vadovas patikino, kad dėl R. Švedo atsistatydinimo energetikos projektai nesustos.