BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijui“

Data

2011 09 15

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius interviu kalba apie vakar pasirašytą deklaraciją „Dėl pirmųjų verslo metų“, Ignalinos AE reikalus, minimalaus atlyginimo didinimą, Prezidentės pareiškimus dėl Baltarusijos opozicionierių bei Lietuvos rinktinės pralaimėjimą.

Kalbėdamas apie vakar pasirašytą deklaraciją „Dėl pirmųjų verslo metų“ Premjeras džiaugiasi, kad pagrindinės verslą prižiūrinčios institucijos ėmėsi tokios iniciatyvos. Vyriausybės vadovas yra įsitikinęs, kad ši deklaracija padės pradedančiajam verslininkui drąsiau žengti pirmuosius žingsnius, drąsiau kreiptis į verslą prižiūrinčias institucijas patarimo, sumažins baimę, kad jau už pirmuosiuose žingsniuose iš nežinojimo padarytas klaidas bus baudžiama. „Tikiu, kad dėka šios deklaracijos pirmieji metai, kurie būna sunkiausi, bus lengvesni“, – teigia A. Kubilius.

Kalbėdamas apie siūlymą Trišalei tarybai minimalią algą didinti 50 Lt, Ministras Pirmininkas primena, kad svarbu yra kovoti už priemonių kompleksą, galinčių garantuoti, kad ir toliau tęsis ekonomikos atsigavimas. Norint tą pasiekti reikia matyti ne tik Lietuvos ekonomikos gerėjimo tendencijas, bet atsižvelgti ir į tai, kad pasaulio finansų rinkose, nuo kurių esame priklausomi, gausu nerimo signalų. Vyriausybės vadovas primena, kad kitais metais yra planuojamas maždaug 5,5 % vidutinės algos didėjimas, todėl panašiai tiek siūloma kelti ir minimalų atlyginimą.

Ministras Pirmininkas A. Kubilius nemano, kad atleidus O. Čiukšį reikalai Ignalinos AE pablogės. „Darbai toliau tęsiami ir vykdomi, mūsų pozicija visiškai nesikeičia ir reikalavimai darbų rangovui lieka tokie pat. Tikiuosi, darbų tąsa leis pamatyti daugiau pažangos,“ – kalba A. Kubilius.

Premjeras kartu su visa Lietuva liūdi dėl vakarykštės Lietuvos rinktinės nesėkmės krepšinio aikštelėje, bet ragina visus nenuleisti rankų ir padėkoti komandai už tikrai vyrišką žaidimą viso čempionato metu, kovoti toliau ir džiaugtis mylimu žaidimu.