BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijui“

Data

2009 12 03

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius – apie ekonominę situaciją šalyje, antivyriausybinius protestus, energetikos kainas ir LEO LT išardymą. Ministras Pirmininkas teigia, kad matoma nemažai ženklų, liudijančių apie Lietuvos ekonomikos atsigavimą. Nors bedarbystės problema šiuo metu yra pati didžiausia, Premjeras atkreipia dėmesį, kad jos augimo tempai pradeda mažėti. Ministro Pirmininko nuomone, kai kurios partijos elgiasi neatsakingai, kviesdamos žmones į antivyriausybinius protestus, kadangi tarptautinėse rinkose toks valstybės nestabilumas gali lemti mažėjantį pasitikėjimą Lietuva. Vis dėlto Premjeras tiki, kad socialinių neramumų bus išvengta.
Premjeras tvirtina, kad mokesčiai už elektrą bei šildymą pastaruoju metu padidėjo mažiau, negu buvo prognozuota. Koalicijos valdymo metu energetikų noras pasipelnyti buvo apribotas. Kalbėdamas apie LEO LT išardymą, Ministras Pirmininkas teigia, kad tai jau nebe politinis, o teisinis klausimas. „NDX Energijos“ norą, kad LEO LT būtų pripažintas sąžiningu projektu, Premjeras laiko nesusijusiu su sprendžiamu klausimu, kadangi dabartinė Vyriausybe neturi įgaliojimų įvertinti projektą moraliniu aspektu.