copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 07 01

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie šią dieną, kai į paskutinę kelionę palydimas pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas. A.Kubilius sako, kad A.M. Brazauskas buvo vienas iš reikšmingiausių lyderių, žmogus su kuriuo teko bendrauti įvairiomis aplinkybėmis ir įvairiais klausimais. Premjeras taip prisimena paskutinį susitikimą Santariškių klinikose, kai liga jau buvo paženklinusi Prezidento veidą. Kalbėdamas apie liūdną atsisveikinimo dieną Premjeras sako, kad nereikėtų kelti įtampos ir diskutuoti apie Bažnyčios sprendimą.
„Šiandien reikia vertinti velionio A. M. Brazausko darbus ir nuopelnus, ir galbūt kažkokias klaidas per šituos dvidešimt metų, o ne tai, kaip vyks laidotuvės, kokių ceremonijų bus laikomasi laidotuvių metu. Aš noriu pastebėti, kad bažnyčia nėra kažkokia privaloma ceremonijų vieta, kuria galėtų naudotis valstybė, Vyriausybė ar kuri nors kita valstybės institucija, kaip jai tai norėtųsi“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Kubilius.
Ministras Pirmininkas taip pat kalba apie šią savaitę vykusį jo darbo vizitą Baltarusijoje, susitikimą su Baltarusijos Prezidentu Aleksandru Lukašenka, Baltarusijos siūlymą kartu statyti suskystintų dujų terminalą, galimybes ieškoti konstruktyvaus bendradarbiavimo.
Šiandien Vyriausybė turėti apsispręsti, kokį pensijų kompensavimo mechanizmą siūlys Seimui. Pasak Premjero, reikia patvirtinti tokią kompensavimo tvarką, kuri būtų pagal valstybės finansines galimybes. Tai esą galėtų būti apie 2013–2014 metus, kaip pavyks sutvarkyti ekonomiką ir finansus. Tada pensijos turėtų 5 proc. būti didesnės, nei buvo prieš krizę.