copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 09 02

Įvertinimas
1

Kalbėdamas „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ Ministras Pirmininkas pasveikino krepšininkus, džiaugdamasis Lietuvos krepšinio rinktinės pergalėmis ir išreiškė viltį, kad mūsų krepšininkai toliau žais taip energingai ir jaunatviškai.
Premjeras, kalbėdamas apie ateinančių metų biudžetą, sakė, kad diskusijos ir pareiškimai yra dar per ankstyvi. „Kitų metų biudžetas išlieka taupumo ir taupymo biudžetu - negalima atsipalaiduoti. Bet lygiai taip pat nesame numatę ir kokių nors dar papildomų žymesnių išlaidų mažinimų, palyginti su šių metų biudžetu“, – sakė A. Kubilius.
Savivaldybės, kurios skundžiasi, kad trūksta pinigų socialinėms išmokoms, taip pat turi suprasti, kad rezervai nėra neišsemiami.
Paklaustas apie valdininkų atlyginimus, Ministras Pirmininkas sako, kad jų atlyginimai yra sumažinti. „Mano atlyginimas, lyginant su ankstesnių Premjerų atlyginimais, sumažėjo 40 procentų“, – sakė A. Kubilius. Taip pat peržiūrimi ir valstybinių įmonių vadovų atlyginimai, kurie orientuojami į rezultatą.
Nevienareikšmiškai Premjeras vertina dabar besikuriančius visuomeninius judėjimus. Jie, pasak A. Kubiliaus, bando išvengti kontrolės ir reikalavimų, kurie pagal įstatymus keliami politinėms partijoms.
Interviu Premjeras taip pat kalba apie „Sodros“ pertvarką ir 12 slaptųjų pažymų, kurias, jo manymu, galima būtų išslaptinti. „G. Kirkilo argumentacija, kad tai susilpnintų VSD, mano įsitikinimu, yra visiškai nepagrįsta – kaip tik sustiprintų, nes padėtų žmonėms suvokti, su kokiais procesais ir su kokiomis problemomis Lietuva susidūrė prieš keletą metų, ir kad saugumo pareigūnai tas problemas matė ir vertino savo atliekamuose tyrimuose“, – sakė A. Kubilius. Tačiau, pasak Premjero, apie tai neturėtų kalbėti tie politikai, apie kuriuos tose pažymose yra informacijos.