copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2010 10 12

Įvertinimas
1


Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie šiandien Seime svarstomą Lietuvos pilietybės įstatymą. Premjeras pasisako už dvigubos pilietybės įteisinimą. „Aš visada buvau šalininkas, kad leistume lietuvių kilmės asmenims turėti dvigubą pilietybę. Tai yra naujos realijos, gyvename XXI amžiuje, žmonės dėl įvairių priežasčių pasklinda po visą globalų pasaulį, kalbam apie globalią Lietuvą, ir todėl nesudaryti žmonėms galimybės išsaugoti Lietuvos pilietybę ir galbūt kažkuriam krašte ilgiau gyvenant gauti kitos šalies pilietybę, būtų nelabai protinga“,- sakė interviu Premjeras Andrius Kubilius. Taip, pasak Premjero, darbo daugelis ES šalių.

Kalbėdamas apie biudžetą, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius akcentuoja, kad jis bus taupus, nes būtina mažinti biudžeto deficitą. „Šiemet išlaidos buvo 8 mlrd. didesnės negu pajamos, tad kitais metais išlaidas reikia sumažinti iki 6 mlrd.“, - sakė Vyriausybės vadovas. Vyriausybė svarsto, diskutuoja ir iki spalio 17 d. pristatys biudžetą Seimui. Ministras Pirmininkas užsimena ir apie „Sodros“ reformą, pensinio amžiaus ilginimą, kuriam prieš artėjančius rinkimus nepritarė kitos Seimo politinės partijos. Tačiau reforma, pasak A. Kubiliaus, būtina. Štai Suomijoje, iš kurios Premjeras ką tik grįžo, diskutuojama apie pensinio amžiaus ilginimą nuo 63 iki 68 metų.

Interviu Premjeras taip pat kalba apie kainas, Konkurencijos tarybos atliekamą tyrimą, po kurio turėtų paaiškėti, ar nėra piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi. Baigdamas atsakinėti į klausimus Premjeras kalba apie artėjančius rinkimus į savivaldybes, prieš juos besikuriančius visuomeninius judėjimus ir sako tikintis, kad žmonės pasirinks išmintingai.