copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2010 06 29

Įvertinimas
1

Interviu Lietuvos radijui Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie Vyriausybės rengiamą pensijų kompensavimo mechanizmą, kuris turėtų atitikti valstybės finansines galimybes.
Premjeras, vakar su darbo vizitu lankęsis Baltarusijoje, kalba apie Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimą, kaimynų ketinimus per Klaipėdos uostą gabenti naftą iš Venesuelos. Lietuvos Premjeras Andrius Kubilius susitikęs su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka ir Premjeru Sergejumi Sidorskiu kalbėjo apie abiejų šalių energetinį nepriklausomumą, galimą suskystintų dujų terminalo statybą. „Artimiausiu metu esame pasiruošę sudaryti reikalingas darbo grupes ir svarstyti pačias įvairiausias alternatyvas. Lietuvai svarstant savo poreikį turėti suskystintų dujų terminalą, mūsų poreikiai yra mažesni, negu Baltarusijos. Galimi įvairūs variantai“, – sakė Premjeras Andrius Kubilius.
Premjeras sako, kad susitikimo metu kalbėta ir apie elektros rinką, atominę energetiką, nes čia taip pat galima ieškoti bendrų sutarimų, siekti intensyvesnio bendradarbiavimo, nes mes turime didesnės patirties atominės energetikos srityje.
„Aš turėjau progą pasakyti Prezidentui A. Lukašenkai, kad bendradarbiavimas galėtų būti dar intensyvesnis, jeigu Baltarusija siektų ryžtingiau pasinaudoti Europos Sąjungos siūlomu Rytų kaimynystės instrumentu. Jis numato abiejų pusių įsipareigojimus“, – sakė Premjeras. Anot Andriaus Kubiliaus, toks instrumentas reikalauja gerbti ES bendrąsias vertybes – demokratiją, žmogaus teises. Premjeras sako, kad apie tai kalbėjęs ir su prezidentu A. Lukašenka, ir su Baltarusijos opozicija, kurios veiklai sąlygos yra sudėtingos.
Baigdamas Ministras Pirmininkas sako, kad vizitas į Baltarusiją reikšmingas, nes jis gali būti naudingas visam regionui – yra požymių, kad atsiveria Baltarusijos rinka užsienio investicijoms, Lietuvos investicijoms taip pat. Ir mes tai skatiname.