copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2010 07 20

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie suskystintų dujų terminalą, kuris bus realizuojamas išnaudojant valstybės valdomą Klaipėdos naftos įmonę, bet pati terminalo vieta, dislokacija, ji nėra siejama su Klaipėdos naftos įmonės teritorija. „Antras dalykas, ką noriu pasakyti – suskystintų dujų terminalas visame dujų ūkio pertvarkos yra labai ryškus simbolis to, ką mes norime padaryti. Tai yra pasiekti realią energetinės sistemos nepriklausomybę, ko mums per 20 metų nepavyko padaryti. Ji leis mums išsivaduoti iš monopolistinių tiekėjų, tarp jų ir dujų sektoriuje, diktuojamų kainų“ – sako Premjeras. Jis kalba ir apie tai, kad buvo susidariusi pakankamai pavojinga situacija, kai dėl Rusijos ir Baltarusijos nesutarimų buvo bandoma riboti dujų tiekimą Lietuvai. Tai, pasak Premjero, yra ne tik pavojinga situacija, kai esame priklausomi nuo vienintelio tiekėjo, bet mes ir mokame „Gazpromui“ 100 dolerių už tūkstantį kubinių metrų brangiau, nei yra mokama Europoje. Taigi suskystintų dujų terminalas yra dar vienas žingsnis link energetinės nepriklausomybės, lygiai taip pat kaip ir atominės elektrinės statyba, kaip jungtys su Švedija ir Lenkija. Todėl reikia įgyvendinti Europos Sąjungos trečiąją direktyvą, kuri reikalauja, kad tas pats savininkas nevaldytų ir dujų importo ir magistralinių dujų tiekimo vamzdynų ir skirstymo tinklų. Taip pat Ministras Pirmininkas kalba ir apie dujų biržą, apie tai, kad turi atsirasti magistralinė jungtis nuo Klaipėdos iki Jurbarko, kad tas suskystintas dujas galėtų pasiekti vartotojai. Premjeras pripažįsta, kad buvo klaidinga taip privatizuoti „Lietuvos dujas“, kaip jos buvo privatizuotos. Interviu taip pat kalbama, kad į suskystintų dujų terminalo statybą gali įsilieti ir privatus kapitalas, užsienio įmonės, kurios pačios gamina suskystintas dujas.
Premjeras kalba ir apie vieną iš sandorių su bendrove „Thermo Fisher Scientific“, kuri įsigijo koncerną „Fermentas International“. Iš mokslo uždirbami dideli pinigai ir tai patvirtina Vyriausybės pasirinktą tikslą – investuoti į mokslinius tyrimus, aukštąsias technologijas, mokslo slėnių plėtrą.
Komentuodamas darbo grupės išaiškinimą dėl sumažintų pensijų, Ministras Pirmininkas sako, kad tie sprendimai, kuriuos yra priėmusi Vyriausybė kriziniam laikotarpiui, Konstitucijai neprieštarauja, ir darbo grupė labai aiškiai pasakė, kad keisti kokius nors kitus įstatymus nereikia. Tik būtina, kad kompensavimo tvarka būtų patvirtinta ne Vyriausybės savo nutarimu, o Seimo įstatymu. O kompensuoti bus galima tada, kai atsigaus ekonomika, ir pensininkai bus pirmieji, kurie pajus ekonomikos ir finansų atsigavimą.
Interviu pabaigoje Ministras Pirmininkas kalba apie atostogas, apie devintąjį žygį dviračiais. Pernai keliauta lietuviškomis vietomis Lenkijoje, o šiais metais pasirinkta Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės pilis Baltarusijoje. Maršrutas tęsis apie 800 km.