copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2010 08 31

Įvertinimas
1

Interviu Lietuvos radijui Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie naująjį politinį sezoną, kurį šį rytą aptarė su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite. Premjeras sako, kad svarbiausias darbas – biudžetas, jis ir toliau bus taupymo biudžetas. Svarbiausieji sprendimai taupymui jau yra priimti. Tarp išskirtinių darbų Ministras Pirmininkas mini energetikos sektoriaus pertvarkymą, pirmiausia dujų ūkio pertvarką, kuris leis išsivaduoti iš vienintelio monopolinio tiekėjo. Pertvarkant energetiką būtina priimti ir kai kuriuos įstatymus.

Dar vienas labai svarbus darbas, kuris laukia šį rudenį – valstybės valdomų įmonių pertvarka. Tam būtini neatidėliotini veiksmai, nes nauda, kurią gali gauti valstybė, kažkur išgaruoja. Premjeras sako manantis, kad daugiau ginčų ir nesutarimų sukels ne kitų metų biudžeto svarstymas, o energetikos ūkio ir valstybės valdomų įmonių pertvarka.

Premjero įsitikinimu, reikėtų išslaptinti slaptąsias VSD pažymas, kad atsisveikintume su tokiais neskaidriais metodais, kurie naudojami tiek įtakojant valdžios formavimą, tiek svarbiausius ekonomikos procesus. Tai būtų labai sveika pamatyti ir prisiminti svarstant dujų ūkio pertvarką, ką matė sąžiningi VSD pareigūnai.

Premjeras kalba apie tai, kokių priemonių ėmėsi Vyriausybė kovodama su nedarbu ir gerindama sąlygas verslui.

Premjeras sveikina visus su Rugsėjo pirmąja.

„Džiaugdamasis Rugsėjo pirmąja sveikinu visus, ypač vaikus ir mokytojus. Raginu visus neprarasti vienos iš svarbiausių savo savybių – žingeidumo – ir noro siekti žinių ir matyti labai aiškią perspektyvą, kad per artimiausius 10-20 metų Lietuva taps Šiaurės–Baltijos aukštųjų technologijų paslaugų centru. Mes link to nuosekliai einame, matome tame dideles galimybes. O kad to pasiektume, turime atlikti didelius namų darbus, pradedant nuo mūsų pačių mažiausių piliečių, suteikdami jiems aukščiausios kokybės išsilavinimą, kad drąsiai galėtume konkuruoti visame pasaulyje. Tam turime sutvarkyti mokyklas, turime pasirūpinti mokytojų darbu, ir aš džiaugiuosi, jog šiais metais mes galime pasidžiaugti, kad virš 200 mokyklų yra renovuotos arba renovuojamos – ir tai yra vieni iš didžiausių, jei ne patys didžiausi, skaičiai per visą Lietuvos 20-tį. O rytoj aš turėsiu progą pasidžiaugti ir labai geru dalyku – tuo, kad Vilniaus mieste Balsiuose statoma nauja mokykla naudojant naujus finansavimo modelius. Tai rodo, kad mūsų bendras rūpestis žiniomis, išsilavinimu, jaunąja karta yra labai realus ir paremtas labai konkrečiais darbais“, – sako Premjeras.

Interviu pabaigoje Ministras Pirmininkas kalba apie Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitą Lietuvoje ir klausimus, kuriuos ruošiamasi aptarti.