copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2010 10 19

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius interviu Lietuvos radijui kalba apie šiandien Seimui pristatytą ateinančių metų biudžetą, kuris, pasak Premjero, bus taupus ir subalansuotas. Nemažėja išlaidos nei sveikatos apsaugai, nei švietimui, nei socialinėms reikmėms. Premjeras dar kartą patikina, kad planuojama gauti papildomų pajamų, perimant jas iš šešėlinės ekonomikos ir kontrabandos. Bus siekiama stipinti valstybės sienos kontrolę, vidaus rinką, galbūt bus ieškoma būdų, kaip bausti ne tik tuos, kurie parduoda kontrabandą, bet ir tuos, kurie perka. Premjeras sako, kad svarstomi visi variantai. Taip pat bus daug dėmesio skiriama kovai su „šešėliu“, atlyginimų mokėjimus „vokeliuose“. Premjeras sako, kad nuosekliai einant užsibrėžtu keliu savo tikslų galime pasiekti.

Kalbėdamas apie tai, kad vis dėlto 700 ml. litų didėja išlaidos, Andrius Kubilius akcentuoja, kad tai tokios išlaidos, kurių sustabdyti Vyriausybė negali. Tai yra valstybės skolos aptarnavimo išlaidos, įmokos į Europos Sąjungos biudžetą, bendriems projektams su ES finansuoti ir, anot Premjero, šiek tiek didėja išlaidos pašalpoms mokėti.
Ministras Pirmininkas taip pat kalba apie Vyriausybės ketinimus ir priemones valdant valstybines įmones. Pasak Premjero, nesvarbu ar tai bus holdingas ar koks kitas darinys, svarbu, kad valdant valstybines įmones būtų vieninga politika. Tokią atsakomybę turėtų prisiimti Finansų ministerija, o kokia tai bus institucija – dar bus tariamasi. Pagrindinis tikslas ne holdingo sukūrimas, o vieningos politikos įgyvendinimas.
Interviu pabaigoje Ministras Pirmininkas kalba apie kandidatą į Vilniaus mero postą ir sako, kad remia ir rems TS-LKD partijos nario Raimundo Aleknos kandidatūrą.