copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2010 10 26

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie vizitą Ispanijos Karalystėje, dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, energetinio saugumo klausimus, Europos Sąjungos Rytų kaimynystės politiką. Premjeras sako, kad vyko svarbūs pokalbiai su Ispanijos Premjeru Jose Luisu Rodriguezu Zapatero, su stambiausių Ispanijos energetikos, informacinių sistemų kompanijų vadovais, kurių įmonės labai efektyviai dirba globaliose rinkose.
Energetikos kompanija „Iberdrola“ stato naują kombinuoto ciklo generatorių Elektrėnuose. Premjeras Ispanijoje pristatė energetikos pertvarkos planus, kuriuos planuojama realizuoti. Ispanija pati apsirūpina suskystintomis dujomis ir jų susidomėjimas mūsų šalyje statyti suskystintų dujų terminalą yra nemažas.
Kalbėdamas apie Tarptautinio valiutų fondo siūlymą apmokestinti nekilnojamąjį turtą, Premjeras sako, kad Vyriausybė naujų mokesčių įvedinėti kol kas neplanuoja ir tokių siūlymų nesvarsto. TS-LKD partija yra linkusi pritarti idėjai, kad būtų apmokestinamas didelės vertės turtas. Tam reikėtų bendrų sutarimų su opozicija. Tokie pasiūlymai turi savo racijos, yra daug argumentų, tačiau tai galbūt būtų svarstoma, jei šios Vyriausybės ambicingas planas nebūtų įvykdytas, tam yra numatyta ir biudžeto peržiūra metų viduryje. Premjeras tikina, kad tikrai bus kovojama su kontrabanda bei „šešėliu“ ir tikimasi iš to gauti nemažai pajamų. Daugelis makroekonominių paskaičiavimų rodo, kad tokias pajamas, kokias planuojama gauti iš kontrabandos ir „šešėlio“, galima papildomai surinkti.
Ministras Pirmininkas taip pat kalba apie jo sudarytos darbo grupės siūlymą minimalią algą didinti iki 800-1000 litų, galimybę sumažinti žmonių norą gyventi vien iš pašalpų, kalba apie elektros kainas, kurios nuo sausio 1 d. gali kilti, nes Lietuva importuoja apie 50 procentų reikalingos elektros energijos, šilumos tiekėjus, Nacionalinę energetikos strategiją, kurioje numatyta šilumos ūkio pertvarka.