BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2010 12 07

Įvertinimas
1

Interviu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie biudžeto įstatymo projekto svarstymą Seime, pensijų kompensavimą ir atominės elektrinės statybų klausimą.

„Kitų metų biudžete aiškiai įvardinta visa makroekonominė ir finansinė perspektyva“, - teigia Premjeras. Kitus metus Lietuva vis dar gyvens su išlaidomis, 6 milijardais litų viršijančiomis biudžeto pajamas, todėl tikrai nėra galimybių dar labiau didinti valstybės asignavimus. Vyriausybės vadovo teigimu, dar didesnis biudžeto deficitas galėtų atvesti prie brangesnio skolinimosi ateityje ir netgi lito nestabilumo. Pensijų klausimas bus sprendžiamas iš karto, kai tik biudžete atsiras papildomų lėšų.

Atominės elektrinės projektas ir toliau bus realizuojamas. Visoms regiono šalims ir Europos Sąjungai šis projektas yra svarbus – tai parodė tiek Baltijos ir Lenkijos šalių Premjerų susitikimas Lenkijoje, tiek energetikos ministrų susitikimas su EK energetikos komisaru Briuselyje. Europos ekspertai pripažįsta, kad tai toliausiai pažengęs elektrinės projektas iš visų Europoje plėtojamų. Anot Premjero, projekto pažanga svari: pasiektas politinis susitarimas tarp regiono šalių, įtraukta EK, atlikti aikštelės sertifikavimo darbai ir poveikio aplinkai studija.