BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2011 09 06

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius interviu Lietuvos radijui dalijasi mintimis apie sekmadienį vykusį Lenkijos premjero Donaldo Tusko vizitą Lietuvoje, planuojamą pensijų atstatymą, svarbiausius Seimo rudens sesijoje numatomus Vyriausybės darbus, viešųjų pirkimų skaidrinimą, dujų terminalo statybas, Ignalinos AE uždarymą.

Ministras Pirmininkas teigiamai vertina Lenkijos premjero vizitą į Lietuvą ir atkreipia dėmesį į paties D. Tusko išsakytą nuomonę, kad Lietuvos lenkai turi gerai mokėti gimtąją lenkų kalbą, bet lygiai taip pat gerai turi mokėti ir valstybinę lietuvių kalbą. Vyriausybės vadovas pabrėžia, kad Lietuvos lenkai turi ko gero geriausią visame pasaulyje švietimo sistemą nuo darželio iki universiteto už Lenkijos ribų. Abiejų šalių premjerai sutarė, kad tautinių mažumų klausimo nereikėtų politizuoti ir naudoti asmeninei politinei naudai.

Kalbėdamas apie pensijų atstatymą, Ministras Pirmininkas pabrėžia, kad Vyriausybė ketina laikytis savo įsipareigojimo tai padaryti nuo Naujųjų metų. Premjero nuomone, be pensijų atstatymo, svarbiausi Seimo rudens sesijoje Vyriausybės laukiantys darbai yra biudžeto formavimas, taip pat energetika, socialinės sistemos bei pensijų sistemos pertvarka. Pasak A. Kubiliaus, toliau bus tęsiami darbai korupcijos mažinimo, viešųjų pirkimo skaidrinimo, verslo sąlygų gerinimo srityse.

Paklaustas apie šiuo metu vykstantį Europos vyrų krepšinio čempionatą, Premjeras džiaugiasi Lietuvos rinktinės žaidimu ir tiki mūsų krepšininkų sėkme Vilniuje vyksiančiose varžybose.