BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2011 09 13

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius interviu Lietuvos radijui kalba apie artėjantį šildymo sezoną, Visagino AE statybas, Druskininkuose susirinkusią darbo grupę lenkų tautinės mažumos problemoms spręsti, minimalaus atlyginimo didinimą ir Europos vyrų krepšinio čempionatą.

Kalbėdamas apie artėjantį šildymo sezoną ir nuogąstavimus dėl augančių kainų Ministras Pirmininkas pabrėžia, kad šiam klausimui Vyriausybė skiria ir skirs daug dėmesio. A. Kubilius primena, kad šildymo kaina priklauso nuo dujų kainos, o derybos su „Gazprom“ yra itin sudėtingos. Susitarti nepavyksta ne tik Lietuvai: tokios šalys kaip Vokietija, Italija, Ukraina taip pat kreipiasi į tarptautinį arbitražą, ginčydamos „Gazprom“ taikomą kainų politiką. Premjeras taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad Lietuvoje šilumos ūkius tvarko savivaldybės. Taigi savivaldybės, kurioms rūpi vietos gyventojai, geba pertvarkyti savo šilumos ūkius taip, kad šildymo kainos būtų kuo palankesnės žmonėms.

Paklaustas, kaip vertina pirmadienį Druskininkuose susirinkusios Lenkijos ir Lietuvos ekspertų darbo grupės veiklos rezultatus, premjeras sako, kad darbo grupėje vykę svarstymai buvo dalykiški, po savaitės planuojama susitikti Varšuvoje. Anot Vyriausybės vadovo, darbo grupė sutarė, kad per tą laiką Lietuvoje veikiančių lenkų mokyklų vadovai susitiks su Egzaminų centro vadovais. Premjeras teigia, kad neketinama keisti švietimo įstatymo, tačiau įgyvendinimo procesas turi būti lankstus. Pagrindinis mūsų tikslas – „pasiekti, kad mūsų vaikai gautų patį geriausią išsilavinimą ir, kad neliktų erdvės kokiems nors politikų bandymams gąsdinti ar kelti nerimą“.

Komentuodamas artėjančias derybas su socialiniais partneriais Trišalėje taryboje Ministras Pirmininkas primena, kad šiuo atveju negalima kalbėti vien tik apie minimalaus atlyginimo didinimą. Vyriausybė siūlys svarstyti visą paketą socialinių, ekonominių ir finansinių pasiūlymų. Vyriausybės vadovas tikisi, kad pavyks pasiekti sutarimą tokiais svarbiais klausimais kaip mažesnis biudžeto deficitas, pensijų atstatymas, išlaidų, tame tarpe ir valstybės tarnautojų atlygio, nedidinimas, darbo santykių lankstumas, darbo vietų kūrimo skatinimas.

Kalbėdamas apie vykstantį Europos vyrų krepšinio čempionatą Vyriausybės vadovas teigia: „kaip ir kiekvienas Lietuvos pilietis, sirgalius, laikau suspaudęs kumščius už Lietuvos sėkmę ir tikiu, kad tos sėkmės mes šią savaitę matysime dar pakankamai daug, tiek, kad galėsime visi kartu pasidžiaugti“.