BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2009 11 24

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius – apie gripo epidemiją, biudžeto svarstymą Seime, ES lėšų įsisavinimą ir verslo aplinkos gerinimo („Saulėtekio“) iniciatyvas. Premjeras tikina, kad tiek Sveikatos apsaugos ministerijos sudaryta speciali komisija, tiek Ekstremalių situacijų komisija adekvačiai reaguoja į situaciją šalyje ir imasi būtiniausių priemonių norint išvengti nevaldomos panikos dėl gripo epidemijos. Ministras Pirmininkas apgailestauja, kad anksčiau vadovavusi Vyriausybė neėmė pavyzdžio iš Estijos ir ekonominio pakilimo metais nesugebėjo subalansuoti valstybės finansų. Dėl šios priežasties dabartinė Vyriausybė turi imtis racionalaus taupymo politikos, kuri stipriai pasireiškia viešajame sektoriuje, tačiau negali aplenkti ir socialiai jautrių klausimų, tokių kaip pensijų mažinimas.
Kitąmet svarbiausiu uždaviniu Premjeras įvardijo darbo vietų išsaugojimą. Įgyvendinti šį tikslą turėtų padėti ES skiriamų pinigų įsisavinimas. Pasak Ministro Pirmininko, 2010 metais planuojama įsisavinti 8 mlrd. litų ES lėšų. Šie pinigai padės išsaugoti darbo vietas nedidinant biudžeto deficito. Kalbėdamas apie ilgalaikes šalies reformas, Premjeras pabrėžė, kad būtina ne tik gerinti verslo sąlygas Lietuvoje, bet ir diskutuoti su verslo bei mokslo atstovais dėl naujos strategijos, kuri padėtų kurti modernią, dinamišką ir konkurencingą Lietuvą.