BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2009 12 01

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius – apie mažinamas pensijas, ūkio ministrą D. Kreivį, LEO LT išardymą, kovą su šešėline ekonomika ir biudžeto svarstymus Seime. Anot Premjero, Vyriausybė įsipareigoja už dabartinį pensijų mažinimą kompensuoti didindama pokrizines socialines išlaidas. Kiti kompensaciniai mechanizmai prieštarautų konstituciniam solidarumo principui, kadangi neproporcingai prislėgtų jaunesnes kartas. Ministras Pirmininkas teigia, kad kaltinimai ūkio ministrui D. Kreiviui dėl prastų anksčiau jo valdytų įmonių ekonominių rezultatų parodo, jog ūkio ministras nesinaudojo savo tarnybine padėtimi ir išliko sąžiningas. Premjeras neabejoja ūkio ministro kompetencija toliau eiti savo pareigas.
Ministro Pirmininko nuomone, LEO LT išardymo sąlygos yra palankios tiek Vyriausybei, tiek „NDX Energijai“, o konfliktiniai sprendimai abiem pusėms būtų nenaudingi. Kalbėdamas apie Vyriausybės kovą su šešėline ekonomika, Premjeras pažymi, kad siūlomos priemonės yra preventyvi pagalba, o ne sankcijos verslui. Ministras Pirmininkas tikisi, kad kitą savaitę galutiniai balsavimai Seime dėl biudžeto bus rezultatyvūs, ir džiaugiasi, kad Seimas šiuo klausimu dirba organizuotai.