BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus kalba oficialioje Klaipėdos SGD terminalo laivo „Independence” pasitikimo ceremonijoje

Data

2014 10 27

Įvertinimas
1

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente,
kolegos, Latvijos Ministre Pirmininke, Estijos ministre,
Ekscelencijos ambasadoriai,
ministrai,
garbūs svečiai,
ponios ir ponai,

šiandien istorinė diena Lietuvai ir, tikiu, visam Baltijos regionui. Kartu su Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovais skelbiame energetinės nepriklausomybės de facto pradžią. Esu sujaudintas ir pakylėtas, nes pastaruosius metus tai buvo viena atsakingiausių mūsų Vyriausybės darbo užduočių. Mes neturėjome teisės vėluoti, nors statybų metu teko išspręsti ne vieną galvosūkį.

Didžiuojuosi, kad Lietuva sugebėjo rekordiniu greičiu – per pusantrų metų – pastatyti pirmą tokį terminalą Europoje. Tai buvo labai sudėtingas projektas, įgyvendintas UNESCO saugomos teritorijos pašonėje laikantis gamtosaugos taisyklių. Jis pareikalavo naujų techninių sprendimų ir didelio profesionalumo. Nuoširdžiai dėkoju tarptautinei projektuotojų ir statybininkų komandai, kuri čia dirbo 24 valandas per parą bet kokiu oru mūsų maištingoje Baltijos jūroje.

Regioninis Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalas atveria galimybes Latvijai ir Estijai, visoms Baltijos šalims naudotis alternatyviais dujų tiekimo šaltiniais, užsitikrinti konkurencingas kainas, integruotis į Europos Sąjungos (ES) vidaus rinką ir sustiprinti visų mūsų energetinį saugumą. Beje, šio objekto įtaka derybose dėl dujų kainų mažinimo Lietuvos vartotojams juntama dar nepradėjus jo eksploatuoti.

Sakau širdingą ačiū visiems prisidėjusiems prie to, kad šiandien dujovežis „Independence“ galėtų prisišvartuoti naujoje Klaipėdos krantinėje. Dėkoju mūsų ES ir NATO kaimynėms bei partnerėms už suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto palaikymą.

Šis projektas įrodė, kad būdami vieningi esame stiprūs. Tikiu, kad ši patirtis mums pasitarnaus įgyvendinant kitus strateginius regioninius projektus.