BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Data

2014 12 11

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ kalba apie kitų metų valstybės biudžetą, ekonomikos perspektyvas prisijungus prie euro zonos, apžvelgia būsimas Vyriausybės veiklos kryptis.

Paklaustas, iš ko planuojama kompensuoti papildomas biudžeto išlaidas, kurias numatyti Vyriausybei nurodė Seimas, Ministras Pirmininkas sako, jog tai turėtų paaiškėti jau šiandien. „Manau, kad šiandien bus sprendžiamas klausimas patikslinant pataisas, kurioms buvo pritarta, ir nurodant konkrečius skaičius, kam bus sumažinti asignavimai, kurie yra suplanuoti kitiems metams atskiriems asignavimų valdytojams. Tikrai nebus didinamos išlaidos“, – interviu teigia Vyriausybės vadovas.

Kalbėdamas apie Lietuvos ekonomikos perspektyvas po euro įvedimo, Vyriausybės vadovas sako manantis, jog pavyks išlaikyti planuojamą ekonomikos augimą. „Europos Komisijos pripažinta, kad Lietuva labiausiai nukenčia dėl susidariusios geopolitinės padėties, bet mes (...) žengiame su programų įgyvendinimu sėkmingai ir tikimės, kad amortizuosim tam tikrus galimus praradimus“, – tvirtina Ministras Pirmininkas.

Baigiantis antriesiems Vyriausybės veiklos metams, premjeras taip pat aptaria būsimas Ministrų kabineto veiklos kryptis. Pasak Ministro Pirmininko, planuojama tęsti renovacijos programą pradedant viešųjų pastatų renovaciją, taip pat baigti strateginių energetikos projektų ir tęsti kitų Vyriausybės prioritetų įgyvendinimą.

„Kitų metų pabaigoje (...) jau turėsime elektros jungtis su Europos šalimis. Taip pat, aišku, numatytos programos žemės ūkio sektoriui, gyvulininkystės skatinimo programa, bus tęsiama naujų eksporto rinkų paieška. Didžiulis dėmesys bus skiriamas tėvynainių sugrįžimui į Lietuvą ir regionų politikos plėtrai. Ir, aišku, naujų technologijų ir inovacijų įsisavinimui“, – sako premjeras.