BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Data

2015 12 17

Įvertinimas
1
Radijas.jpg

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ – apie pažangą energetikos sektoriuje, vadinamąjį 0 promilių siūlymą vairuotojams, generalinio prokuroro kandidatūrą, šalies partinę sistemą, kitas savaitės aktualijas.

Premjeras sako palaikąs vadinamąjį 0 promilių siūlymą vairuotojams, tačiau kaip kompromisinis variantas galima ir tam tikra nedidelė paklaida.

"Aš palaikau pirmiausia tuos žmones, kurie supranta, kad išgėrus alkoholio negalima vairuoti transporto priemonės. Nereikia galvoti, ar išgėrus alaus bokalą bus 0,1 ar 0,2, ar 0,4 promilės. Vis dėlto turi būti toks žmonių sąmoningumas, kad vairuojant transporto priemonę jokio alkoholinio gėrimo negalima vartoti. Tai yra tokia mano principinė nuostata", – pabrėžia Vyriausybės vadovas.

Tačiau, pasak premjero, kaip nurodo kai kurie specialistai, reikia įvertinti, kad gali atsirasti tam tikrų paklaidų dėl techninių dalykų ar maisto produktų, vaistų.

„Jeigu būtų galima išvengti įvairiausių paklaidų, tai, aš manau, galėtų būti ir 0. Bet ieškant kompromiso, manau, kad 0,1 arba maksimum iki 0,2 galėtų būti, kad neprasidėtų ginčai teismuose ir tikrai įvairiausios nereikalingos diskusijos", – reziumuoja premjeras.

Atsakydamas į opozicijos priekaištus dėl nepakankamo veiklumo energetikos srityje, Vyriausybės vadovas pažymi, kad europinės institucijos Lietuvą vertina kaip didžiausią pažangą energetikos srityje padariusią valstybę, kaip pasaulinis pavyzdys mūsų šalis buvo pateikta ir JAV vykusioje tarptautinėje energetikos konferencijoje, dalyvaujant Lietuvos energetikos ministrui.