BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Data

2014 06 05

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ kalba apie Lietuvos derybas su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“, aptaria klausimus, susijusius su euro įvedimu mūsų šalyje bei kitas aktualias temas.

Paklaustas, ar verslininkai nebando didinti kainų dar šiais metais, nes kitąmet įvedus eurą už tai grėstų sankcijos, premjeras sako, kad šiuo metu stiprinama įmonių kontrolė. „Elgsimės labai griežtai ir principingai. (...) Tarnybos jau dabar pradeda žiūrėti, ir bus informuojamos organizacijos, įmonės, kurios tai darys“, – sako Ministras Pirmininkas. Pasak premjero, bus svarstoma galimybė tokioms įmonėms uždrausti dalyvauti viešuosiuose konkursuose arba pritaikyti kitas griežtas sankcijas.

Atsakydamas į klausimą apie ekonomikos problemas, kurias išgyvena kai kurios euro zonos šalys, Vyriausybės vadovas pabrėžia, jog ne euras yra šių problemų šaltinis. „Aš manau, kad šitas ekonomines finansines problemas sukėlė ne euras, bet blogas viešųjų finansų valdymas ir nesupratimas, kokią įtaką ekonomikai ir rinkai daro besaikis skolinimasis. Manau, kad tai yra viena pagrindinių priežasčių, ir nesvarbu, ar tose šalyse būtų šiuo metu euras, ar kita valiuta, jie turėtų tas pačias problemas“, – sako Ministras Pirmininkas. Pasak premjero, Lietuvoje įvedus eurą bus galima „kalbėti apie spartesnį ekonomikos ir realių Lietuvos gyventojų pajamų augimą.“

Interviu premjeras taip pat sako, jog kalbos, esą derantis su „Gazprom“ pasikeitė Lietuvos pozicija Stokholmo arbitraže, yra netiesa. „Pasirašyta sutartis ir toje sutartyje visiškai nėra jokių pokalbių apie Stokholmo arbitražą“, – sako Vyriausybės vadovas. 

Visą premjero interviu galite rasti čia.