BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Data

2014 06 26

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ atsako į klausimus apie kandidatus į sveikatos apsaugos ir aplinkos ministrų postus, kalba apie vadovų rotacijos ir tiesioginių merų rinkimų klausimus.

„Tiesioginiai merų rinkimai yra reikalingi ir visuomenė tuo yra labai suinteresuota. Tiesiogiai renkamas meras turi pristatyti visuomenei aiškią savo viziją arba strategiją, o kai bus išrinktas, stengsis, kad visa tai būtų įgyvendinta, ir jis įgytų tolesnį rinkėjų pasitikėjimą. Tai savotiškas pilietiškumo stiprinimas mūsų šalyje“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Paklaustas apie Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų vadovų rotaciją, Vyriausybės vadovas sako, kad bus siekiama pritraukti aukštos kvalifikacijos ir kompetencijos specialistus.

„Antra, manęs netenkina dabartinis valstybės tarnautojų vertinimas – reikia pripažinti, kad kai kur vertinimas daromas dėl to, kad reikia. Vis dėlto reikia sukurti tokią motyvacinę aplinką, kad kiekvienas valstybės tarnautojas, specialistas, jaustųsi turintis tam tikrus įgaliojimus, jų ribose priimtų sprendimus ir siektų kuo geresnio rezultato per kuo trumpesnį laikotarpį“, – interviu kalba Ministras Pirmininkas.

Atsakydamas į klausimą apie galimus kandidatus į sveikatos apsaugos ir aplinkos ministrų postus, premjeras sako, kad būsimasis aplinkos ministras bus pristatytas, kai tik visą reikiamą informaciją pateiks teisėsaugos institucijos. Tuo metu pokalbis dėl sveikatos apsaugos ministro kandidatūros, pasak Vyriausybės vadovo, kol kas nevyksta.

„Seimui bus pateikta sveikatos ministro kandidatūra į Europos Komisijos (EK) nario postą. Daug kas taip pat priklausys nuo to, ar viršūnių susitikime bus sutarta, kad EK vadovas bus ponas Jeanas-Claude‘as Junckeris – jei jis bus patvirtintas, tada ir komisarai turės būti tvirtinami greičiau“, – teigia premjeras.

Visą premjero interviu galite rasti čia.