BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Data

2013 11 14

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ atsako į klausimus dėl teisinių veiksmų prieš „Gazprom“ finansavimo, „Klaipėdos naftos“ vadovo darbo ir suskystintųjų dujų terminalo statybos, aptaria kitas politines ir ekonomines aktualijas.

„Vyriausybės tikslas, kad šita statyba suskystintų gamtinių dujų terminalo būtų vykdoma laiku, ir mes labai stipriai kontroliuojam tą statybą, mums atsiskaitinėja kiekvieną savaitę. Pirmadienį teikia informaciją, kas yra nuveikta, kokie pokyčiai, ir šiandien aš manau, kad tikrai direktorius „Klaipėdos naftos“ su savo komanda visus Vyriausybės keliamus reikalavimus įgyvendina“, – kalba premjeras.

Ministras Pirmininkas sako paprašęs Energetikos ministerijos detalizuoti, kokiems konkretiems tikslams yra reikalingi pinigai Lietuvai imantis teisinių veiksmų prieš dujų koncerną "Gazprom". "Noriu patikslinti, kad tikrai mes neatseikėjome dar kol kas jokių pinigų. Mums buvo pateikta informacija, ir norint atseikėti turės Energetikos ministerija pateikti išsamią informaciją, detalizuoti, kokiems tikslams reikalinga tokia pinigų suma, kiek kainuoja kiekvieno dalyvaujančio teisininko ar advokato darbo valanda ir kokie yra padaryti darbai", – teigia Vyriausybės vadovas.

Premjeras pasisako ir dėl atlyginimų politikams: „Aš visada kalbėjau, kalbu ir kalbėsiu, kad diferenciacija Lietuvoje vertinant darbo užmokesčio dydžius dirbančių darbuotojų biudžetiniame sektoriuje yra per daug didelė, ir dėl to yra duotas pavedimas paruošti naują darbo apmokėjimo sistemą. Jei ne Konstitucinio Teismo priimtas sprendimas, aš asmeniškai esu nusiteikęs ieškoti finansinių resursų didinant atlyginimus kultūros darbuotojams, dirbantiems socialinėje sferoje, priešgaisrinėje apsaugos sistemoje, statutiniams darbuotojams (...) Politikai turėtų solidarizuotis ir suprasti, kad taip sparčiai negalime didinti visiems darbo užmokesčio“, – laidoje „Pozicija“ sako Ministras Pirmininkas.

Visas premjero interviu – http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2013/11/14/pozicija/25641