BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Data

2013 11 21

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ pasidžiaugia sėkmingo Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai rezultatais, atsako į klausimus dėl elektros energijos gamybos kvotų ir kainos, pastaruoju metu priimtų Konstitucinio Teismo sprendimų, ikiteisminio tyrimo dėl valstybės paslapties atskleidimo, suskystintųjų dujų terminalo statybos.

Pasak premjero, siekiant išvengti elektros kainos šuolių biržoje, „Lesto“ nustatys, kiek Lietuva kas mėnesį turi pasigaminti elektros energijos. „Tai reiškia, kad „Lesto“ nustatys planą termofikacinėms elektrinėms, kiek reikalinga pagaminti elektros energijos Lietuvai atskirais mėnesiais, kad nebūtų taip, kaip buvo atsitikę spalio mėnesį ar vasarą, kai elektros energijos kaina šoktelėjo labai stipriai. (...) Šita sritis bus dabar planuojama ir valdoma“, – teigia Vyriausybės vadovas. Jis taip pažymi, kad termofikacinės elektrinės turės vykdyti finansinę apskaitą, gamindamos elektrą: „Galiu pasakyt, kad jiems irgi bus įvesta tam tikra kontrolė, finansinė apskaita turės būti žinoma. Šiandien galiu pasakyti, kad termofikacinėse kai kuriose elektrinėse netgi nežinoma, ar yra vedama komercinė apskaita, gaminant elektros energiją. Yra duotas pavedimas Energetikos inspekcijai, kad būtų patikrintos visos termofikacinės elektrinės, kurios gamina elektrą, kaip komercinė apskaita vykdoma“.

Ministras Pirmininkas interviu „Žinių radijui“ kalba, kad Generalinė prokuratūra turėtų greičiau baigti ikiteisminį tyrimą dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo, kad baigtųsi įvairios spekuliacijos. "Jeigu Generalinė prokuratūra pasakė, kad jau yra nustatytas asmuo, kuris tą informaciją paviešino, manau, reikėtų greičiau užbaigti šituos klausimų svarstymus. Tokiu atveju, manau, įvairiausių spekuliacijų ar diskusijų jau nebebūtų ir būtų daug lengviau dirbti kitoms valstybės institucijoms. (...) "Manau, šiuo metu klausimas turi būti svarstomas ne apie pažymoje esančio turinio esmę, bet turi būti įvertinta, kad tokia pažyma buvo nutekinta, kaip kalbama", – sako premjeras.