BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Data

2013 12 12

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ atsako į klausimus dėl pensijų kompensavimo, minimalios mėnesinės algos didinimo, kitų metų biudžeto, pasisako kitais aktualiais klausimais.

Premjeras teigia, kad pensijų kompensavimo mechanizmas Seime bus pristatytas gegužės mėnesį. Pasak jo, jeigu tektų pensijas kompensuoti tuoj pat, tai suduotų Lietuvos ekonomikai smūgį žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą.

"Į tai labai jautriai sureaguotų ir tarptautinės finansinės institucijos, kurios vertina Lietuvos finansinę būseną ir mūsų skolinimosi galimybes. Tai neigiamai atsilieptų užsienio tiesioginių investicijų pritraukimui į mūsų šalį", – sako Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas pažymi, kad minimalios mėnesinės algos didinimas iki 1,5 tūkst. litų išlieka koalicijos ilgalaikis tikslas, tačiau jį įgyvendinti bus galima tuomet, kai Lietuvoje išaugs vidutinis atlyginimas.

„Noriu užtikrinti, kad Vyriausybė ir valdančioji dauguma artimiausiu metu pirmiausia stengsis kompensuoti žmonėms pensijas, didinti darbo užmokestį, laikantis griežto finansinės drausmės“, – apibendrina premjeras Vyriausybės uždavinius siekiant socialinio teisingumo.