BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Data

2014 10 02

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ kalba apie suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo darbo pradžią, aptaria savivaldybių finansinę situaciją, tiesioginių seniūnų rinkimų iniciatyvą ir kitus aktualius klausimus.

Paklaustas apie SGD terminalo darbo pradžią, premjeras sako, kad jau gruodžio mėnesį bus galima pasakyti, jog Lietuva žengė istorinį žingsnį ir dujų rinka yra diversifikuota.

Interviu „Žinių radijui“ Vyriausybės vadovas taip pat atsako į klausimus apie savivaldybių įsiskolinimą ir komentuoja siūlymus remiantis kita metodika skaičiuoti savivaldybėms tenkančias pajamas. Pasak Ministro Pirmininko, analizuojant savivaldybių finansinius įsipareigojimus būtinas griežtesnis monitoringas
 
„Kiekvienas finansininkas turi suprasti, kad sutaupytos lėšos pirmiausia turi būti nukreiptos įsiskolinimams dengti. Kai kurios savivaldybės šiais metais turi nemažą finansinį rezervą, nes pradėjo administruoti socialines išmokas. Sutaupymas siekia 30–40 procentų, bet, matyt, tos lėšos buvo panaudotos kitiems projektams“, – sako Vyriausybės vadovas, kuris taip pat pažymi, kad, svarstydamos įvairius investicinius projektus, savivaldybės daugiau dėmesio turėtų skirti jų pridėtinei vertei, darbo vietų kūrimui ir finansinei grąžai. 

„Jei įgyvendinus projektą nesukuriama jokių naujų darbo vietų, nėra jokios kapitalo grąžos, tai savaime suprantama, kad tokie projektai didina savivaldybių išlaidas. Reikia pasverti, kokie projektai turi būti įgyvendinami“, – interviu teigia Ministras Pirmininkas.

Komentuodamas tiesioginių seniūnų rinkimų iniciatyvą, premjeras sako remiantis palaipsniui daromas reformas, todėl pirmiausia siūlo įgyvendinti tiesioginių merų rinkimų planus.

Visą premjero interviu galite rasti čia.